Created with Sketch.

«Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України»

19.10.2024, 19:15

Друге видання книги викликає все більше читацького інтересу.

Про це засвідчила  зустріч зі студентами Міжнародного європейського університету сьогодні, де прозвучало багато цікавих розповідей і запитань, а ще відбулася автограф-сесія.

Прикметно, що одним із співавторів документальної повісті є нащадок родоводу незламного богатиря Сергій Смаглюк.

Видання твору відбулося за підтримки Фонд «МХП-Громаді», на рахунку котрого багато благодійних акцій в різних життєво важливих сферах. Перша презентація книги відбулася в бібліотеці села Рудницьке в Баришівському районі на Київщині, яка була значно пошкоджена під час російської окупації 2022-го. Завдяки співпраці Фонду «МХП-Громаді» та партнерів її відновлено, як це відбувалося можна переглянути за посиланням.

Бібліотеки для нашого ворога також є важливою ціллю для знищення, бо в них зберігається наша національна пам'ять про історію та її героїв, як повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь:

«За час повномасштабного вторгнення російськими злочинцями знищено або пошкоджено майже тисячу бібліотек, а з ними – понад 200 мільйонів українських книжок».

Ворог розуміє, що література є теж могутньою зброєю нації, бо в ній живуть наші герої — один з яких непереможний чемпіон Іван Піддубний! 

У згадуваному творі через усю розповідь постає питання: чому Іван Піддубний має стати одним із нескорених символів України?

Більшість творів про нього — це розповіді, що розкривають спортивні перемоги легендарного спортсмена, який за п'ять років на початку спортивної кар'єри завоював два пуди медалей, а в 54 роки поїхав до Америки і впродовж трьох років провів 160 переможних поєдинків у стилі боротьби фрі-файт, опанувавши цей стиль в такому поважному віці.

У книзі «Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України» акцентовано увагу на інших аспектах — патріотизмі! Піддубний був великим Патріотом! Він повернувся після всіх здобутих перемог в Америці на Батьківщину з однією валізою, залишивши увесь зароблений капітал — пів мільйона доларів!

Він міг безбідно жити за океаном, але приїхав на Батьківщину, яку розпинали на хресті репресій.
Він кинув виклики сталінській системі відмовившись співпрацювати  з владою, і навіть виправив у паспорті національність з «русского» на українця, за що потрапив до катівні НКВС.

У книзі також розкрито маловідомі факти про дружбу Івана Максимовича з німецьким богатирем Абсом, який жив у Кам'янському, де один із авторів книги, Валентин Собчук, починав журналістський шлях.

В книзі також є цікава розповідь, як Піддубний повертався з Америки на пароплаві, перебуваючи майже три місяці серед хвиль в полоні роздумів і спогадів, а ще спогади сучасників богатиря про маму і музей в рідному селі Красенівка на Черкащині, й про те, чому героя книги після смерті вважали «хохлом- петлюровцем». А ще автори книги наголошували на тому, що в Києві має бути площа на його честь і меморіальна стела зі словами, що він боровся не лише на арені, а й відстоював своє українство і козацький дух.

Більш детально про життєпис Івана Піддубного можна дізнатися за посиланням на новостворений сайт.

Читайте також
Історія Абдулли Баргуті
Історія
Неймовірно широке коло інтересів та невгамовна зацікавленість великого мислителя.
Історія
Сьогодні 112-річниця з Дня народження Василя Кука
Історія
150-річчя митця, археолога і поета Никанора Онацького
Історія
День в історії: 8 січня народився Василь Симоненко — журналіст, поет та дисидент з Полтавщини
Історія
Мглинський шляхтич Петро Косач — українолюб, законник, традиціоналіст до мозку кісток
Історія