Created with Sketch.

Підозрюваному у вбивстві Фаріон відмовили в переводі в одиночну камеру

13 лютого, 15:29
Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон В'ячеслав Зінченко у залі суду, 13 лютого 2025 року
Фото: Ольга Денисяка / hromadske

Суд розпочав розгляд справи по суті.

В’ячеслава Зінченка, якого підозрюють у вбивстві мовознавиці Ірини Фаріон, не будуть переводити в одиночну камеру, про що він прохав раніше.

Таке рішення ухвалили на судовому засіданні в Шевченківському районному суді Львова 13 лютого, передає кореспондентка hromadske. Суд уже почав розглядати справу по суті.

На початку засідання Зінченко подав два клопотання: він хоче перебувати в камері один, а також вимагає дозволити йому спілкування з батьком. Своє бажання перебувати в одиночній камері він аргументував тим, що його сусіди по камері курять, а він ж-бо «все життя займався спортом і йому некомфортно». 

Утім, у першому клопотанні суд відмовив, але спілкуватися з батьком Зінченку дозволили.

Адвокатка Софії Особи, доньки Ірини Фаріон, виступила проти, за її словами, «всі громадяни рівні перед законом і він не може мати преференцій».

Також вона проти спілкування підозрюваного з батьком, оскільки він був допитаний як свідок. 

Цього разу Зінченка привезли на засідання у шоломі та бронежилеті. Адже минулого засідання адвокат підозрюваного Юрій Немировський попросив надати додатковий захист Зінченку, оскільки заявив про прямі погрози підозрюваному в коментарях до публікацій у ЗМІ про деталі справи.

Тоді суд оголосив про перерву на місяць — до 13 лютого.

На суді також традиційно були присутні прихильники Зінченка у футболках з його портретом. Також у зал суду прийшла група, яка тримала портрети Ірини Фаріон.

Розслідування вбивства пані Ірини Фаріон

За даними слідства, В’ячеслав Зінченко ввечері 19 липня 2024 року підстеріг мовознавицю Ірину Фаріон у подвір’ї її будинку на вулиці Масарика у Львові. 

Як зазначається, він наблизився до жінки та вистрілив їй у голову, після чого втік. За кілька годин громадська діячка померла в лікарні.

Після зміни підозри Зінченка підозрюють в умисному вбивстві людини у зв’язку з виконанням нею громадянського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, а також у незаконному поводженні зі зброєю.

Поліція заявляла, що хлопець у 2022 році став учасником інтернет-групи, яка пропагує культ насильства й жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію. Окрім того, у 2024 році він долучився до ще однієї групи, пов’язаної з російською неонацистською організацією.

За даними слідства, у Зінченка виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури. Хоча заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов заявляв після особистого спілкування із Зінченком, що той є «абсолютно проукраїнським». Але, мовляв, хлопець «вважає, що не треба розділяти українське суспільство».

Сам Зінченко відкидає причетність до вбивства Фаріон. За висунутими статтями хлопцю загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також
Перевірка рішень МСЕК
Політика
Історія однієї афери
Політика
Генерал Наєв заявив, що прибув на фронт після бойового розпорядження від Генштабу
Політика
Суд виніс вирок у справі про зґвалтування 14-річної дівчинки на Закарпатті
Кримінал
Вбивство підлітка на станції фунікулера в Києві. Шевченківський районний суд розпочав розгляд справи
Кримінал
Підозрюваних у справі про вбивство військового ТЦК на Полтавщині взяли під варту
Кримінал