Created with Sketch.

Півзахисника «Полтави» визнали героєм 7 туру Першої ліги

24.08.2017, 13:53

Представляємо інтерв'ю з півзахисником «Полтави» Євгеном Трояновським, якого ПФЛ визнала героєм сьомого туру Першої ліги.

Всупереч прогнозам, перемога «Полтаві» у матчі з проблемним «Черкаським Дніпром» далася нелегко. Вдома черкасці спочатку вели у рахунку, потім його зрівнювали, аж поки на 70-й хвилині півзахисник Євген Трояновський не забив переможний м’яч, зробивши таким чином дубль у цьому матчі. Власне за цю звитягу ПФЛ спільно з Sport Arena визнали його Героєм сьомого туру в Першій лізі.

— Євгене, про негаразди омолодженого «Черкаського Дніпра» знають усі, окрім вас? Навіщо такі «наздоганялки» влаштували?

— То вже їхні проблеми, що в клубі відбувається, ми не загострювали на цьому увагу. Гарна молода команда, навіть програючи, не опускає руки, б’ється до останнього. Напружена гра була, ми налаштовувалися і їхали туди, зовсім не вважаючи, що три очки в кишені.

— Розкажи, якими словами підбадьорював команду по ходу матчу ваш головний тренер Анатолій Безсмертний.

— Він був задоволений самовіддачею, адже програвали, потім відігралися, повели в рахунку. Хоча потім пропустили, але добре, що забили третій і довели гру до перемоги. Всі задоволені, а тренер привітав із перемогою, заслужено виграли.

— Коли господарі забили другий м’яч, ти вирішив взяти ініціативу в свої руки? Здалося, голи тобі легко далися.

— Хлопці все підготували. У першому випадку був простріл від Антона Савіна і я ногу підставив. А вдруге там Саня Ковпак притримав м’яч, виконав подачу і мені потрібно було просто підлаштуватися. Тож це заслуга всієї команди, міг хтось інший забити. Головне, що виграли і йдемо у верхівці.

— До речі, це вас самих не дивує?

— Трохи незвично, команда ніколи так не стартувала, звісно це приємно. Ми боремося, зараз вже зіграли з гарними командами. Зібрався хороший колектив, нам під силу виконати завдання виходу до Прем’єр-ліги. Так, саме таке завдання нам озвучили, а чи зможемо втілити в життя, це вже від нас залежить.

— Такий прогрес вражає, адже за підсумками минулого сезону ФК «Полтава» посів 12 місце, що було визнано президентом клубу Леонідом Соболєвим незадовільним результатом. У травні, навіть не чекаючи завершення чемпіонату, було звільнено тренера Юрія Ярошенка. Футболісти теж отримали на горіхи?

— Те, що в клубі відбувається, нехай там і залишиться. Просто президент був незадоволений, воно й зрозуміло: все є для футболу, і з такими умовами команда не повинна йти на 12 місці. Тож це нормальна реакція людини, 12 місце не відповідає амбіціям. Тренери і гравці змінюються, ось і зараз склад змінився, прийшли тренери, у нас є рівноцінні люди, які можуть вийти і зіграти. Гарний склад підібрався.

— Після Ярошенка трішки побув наставником Прокопиненко, але в новий сезон клуб увійшов на чолі з Безсмертним. Ти минулого року працював з ним, поки його не замінили на Ярошенка?

— Я прийшов, коли вже Ярошенко був. Та у хлопців гарні відгуки про Безсмертного, багато хто зрадів, що він повернувся. Якщо президент так вирішив, значить, також розраховує, що команда буде йти у верхівці таблиці.

— В цьому чемпіонаті ви вже обіграли Десну (2:1), але поступилися Арсеналу (0:1). Що скажеш про матчі з фаворитами?

— З Десною складна й рівна гра була, не можна сказати, що ми переграли її повністю, фарт був присутній. Вони забили перші, але ми швидко відігралися, і другий гол, там гравець зрізав у свої ворота. Команда в тому сезоні заслужила на вихід до Прем’єр-ліги, але я не можу сказати, що ми їм поступалися.

«Арсенал»? Прикро, що програли. Билися за перше місце і, вважаю, ми були ближчими до успіху, але вони скористалися нашою помилкою і довели гру до перемоги. Також грають у комбінаційний футбол, показують гарну гру і заслужено йдуть на першому місці. Загалом, зараз рівень першої ліги цікавіший, він піднімається, з усіма командами складно грати, у всіх свої тактики, всі обирають свою гру і будують її.

— Кого ще назвете претендентами на путівку в УПЛ?

— Зараз сім турів зіграли, і складно про щось вголос заявляти. Нині п’ять команд йдуть поряд, і кожна гра може змінити багато чого. Десна, Геліос, ми будемо намагатися виходити у вищу лігу, досить вже в десятці йти. Потрібно виходити, з таким складом це реально.

Щодо «Арсеналу-Київ» – я не знаю, там від керівництва залежить. Та кожна команда з числа лідерів намагатиметься підвищитися, наше ж головне завдання — виходити на поле й грати. А там вже хай вирішують.

Зараз вийшов «Верес» замість «Десни», то вже не наші справи. Я вважаю, невеликі підсумки можна тільки після першого кола підводити. Зараз складно казати, тут матч програєш і можеш дуже низько впасти. Минулого сезону «Іллічівець» виділявся грою і складом, а в цьому чемпіонаті я такої команди не бачу.

— До речі, Маріуполь представляє твою рідну область, то в дитинстві тобі була пряма дорога до «Шахтаря», а ти опинився в «Динамо». Як так вийшло?

— Так, народився я у Слов’янську, Донецької області. Прийшов до футбольної секції, до тренера В’ячеслава Михайловича Караченцева. Грали на область ,аж раптом мене покликали до школи Шахтаря, до команди 92-го року народження. Два роки грав із старшими хлопцями, їздив тільки на матчі. А потім постало питання, щоб там жити, і ще нюанс один був…Словом, мене відпустили в Динамо, я поїхав і вже там запропонували залишитися. У Києві до 14 років грав, але повернувся до Донецька – у «Металург».

— Чому?

— Зіграв за «Динамо» один чемпіонат ДЮФЛУ, U-14, а потім набиралася група і в мене були розмови з тренером, він хотів, щоб я залишився. Але знову був нюанс,через який не склалося. А перед цим із Металурга тренер Анатолій Поляков два місяці телефонував, пропонував приїхати на контракт. Там база шикарна, всі умови є для футболу, пройшов у Металурзі всю школу -U-15, 16, 17, і пробився в першу команду. Це був один із тих періодів кар’єри, які запам’яталися на все життя.

— Якщо все було настільки дивовижно, хто ж тебе у 2014-ому здав в оренду алчевській «Сталі»?

— Це був Ташуєв, російський тренер. Ми вже підпускалися до основи, але тоді команда ставила завдання виходу в Лігу Європи, і він просто казав, що буде на 13-14 людей розраховувати. Мені ж потрібна була практика на дорослому рівні, і довелося перейти на кілька місяців у Сталь. Це був правильний крок, перша ліга тоді дуже цікава була. Поїхав, відіграв і повернувся до Металурга, у мене ще два роки контракту було.

— І відразу ж подався в іншу оренду – до клубу Чихура. Окрім гостинності, що в Грузії ще вразило?

— Як приїхав, першого ж дня – шок. Команда в горах базувалася, нічого немає, поле в жахливому стані, мені відразу хотілося втекти звідти. Але потім на збори в Туреччину поїхали, вони запропонували там залишитися.

— Що за команда, як грали?

— Не можу сказати, що там тоді був сильний чемпіонат, плюс — своя специфіка. Та той досвід також можу занести до свого активу. Порівняв, як і що. Там люди гарні, адекватні футболісти, є хороші, команди діляться на слабші і сильніші. Дві-три грають у футбол.

Чихуру спонсорувала заможна людина, він з села там якогось, з фінансами взагалі проблем не було. Ось тільки немає бази, інфраструктури, тренувалися й грали на одному полі. Там лише «Динамо» (Тбілісі) мало умови. Україна більш розвинута в цьому плані. Але все одно вдячний, що запросили спробувати свої сили.

— Хінкалі об’ївся на все життя?

— Одного разу спробував, смачне у них. Але їжа гостра, я спочатку не міг їсти, робив це тільки тому, що потрібно було щось їсти. Там є смачні страви, які тільки в Грузії потрібно пробувати.

— Повернувся з Кавказу і потрапив до «Динамо»?

— Повернувся із Грузії, стояло питання про донецький «Металург», в мене ще рік контракту був. Але команда розпалася, документи віддали.У мене агент займався пошуком команди, і виник варіант з «Динамо-2». Я побалакав з Вадимом Євтушенком, приїхав і підписав контракт.

— Виступали ви в позаминулому чемпіонаті Першої ліги не дуже. Що заважало?

— Там багато факторів нефутбольних. Команда молода, без завдань, Йшли на восьмому місці, а після зими нам давали на обкатку людей із дубля та U-19, і пішов нефарт, не могли виграти. Складно, коли немає завдань. Зарплатня, умови є, та не пішло щось. Намагалися, старалися, але так вийшло. Потім вирішили, що команда не потрібна і її розформували.

— Як ви потрапили до Полтави?

— Все так швидко відбулося – за день-два. Я з Юрієм Ярошенком вже працював, він мене ще в Металург кликав, коли в дитячій школі тренував 94-й рік, а я в команді 93-го був. Ось агент вийшов на нього, запропонував мою кандидатуру і я поїхав туди. Зранку підписав контракт, а вже наступного дня із «Зіркою» на Кубок грав. Тренер знав мої ігрові якості, і запросив до себе.

— Загалом ти забивний півзахисник, і за Сталь відзначався голами, і за Динамо-2, минулого сезону за Полтаву шість разів забив. Є улюблений гол?

— Напевне,коли за Динамо-2 із Десною грав, тоді я провів два м’ячі. Вони мені подобаються, ці два голи.

Віктор Карпенко

Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава