Created with Sketch.

План, що прирік Україну на голод

вчора, 18:21
Червоний обоз з хлібом колгоспу «Хвиля пролетарської революції» Харківської області. с. Олексіївка, 1932 р.
Фото: ЦДАЕА

Як Москва готувала хлібозаготівельний терор в Україні у 1932 році.

3 липня 1932 року Політбюро ЦК ВКП(б) вирішило направити до Харкова Лазаря Кагановича і В’ячеслава Молотова з метою домогтися затвердження для селянського сектора України нереального плану хлібозаготівель.

А вже 6 липня під тиском сталінських спецпосланців та за участю Станіслава Косіора і Власа Чубаря було ухвалено постанову Політбюро ЦК КП(б)У «Про план хлібозаготівлі» та затверджено III Всеукраїнською конференцією КП(б)У план хлібозаготівель у кількості 365 млн пудів, що значно перевищувало можливості українського села.

У Кремлі чудово розуміли, що отримати 365 млн пудів збіжжя з селянського сектора України нереально. Попри це, 25 липня 1932 року було підписано та розіслано до ЦК КП(б)У і РНК УСРР таємну телеграму Кагановича і Молотова про посилення вилучення хліба, заборону торгівлі хлібом та проведення жорстоких репресій проти селян, які вже голодували…

Вибірково організований комуністичним тоталітарним режимом штучний голод або Голодомор в Україні 1932-1933 років призвів до загибелі від 7 до 10 мільйонів українців, що становило на той час 25% населення України. Голодомор знищив чи не половину населення Центральної і Східної України.

Напередодні чергової річниці вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, спільнота «Мемориал» опублікувала майже 40 тис. прізвищ співробітників НКВС СРСР, які брали участь в репресіях 1935-39 рр. Вони подані в довіднику Андрія Жукова «Кадровий склад органів державної безпеки СРСР. 1935-1939».

Уважно ознайомившись з переліком прізвищ працівників Центрального апарату УДБ НКВС УРСР, можна дійти висновку, що близько 80% усіх працівників, які здійснювали допити, фальсифікації справ, розстріли та заслання українців на каторжні роботи й табори в 30-ті роки ХХ ст. – були представниками єврейської національності.

Детальніше ознайомитися із повним переліком винуватців Голодомору 1932—1933 років в Україні можна у нашому матеріалі за наступним посиланням.

Читайте також
Джозеф Байден зробив заяву у роковини Голодомору
Політика
Страшні часи, які ніколи не мають повторитися
Війна
Сенат Іспанії закликав визнати Голодомор геноцидом українського народу
Світ
Гаага чекає на путіна
Війна
"ЛІВІ" НОРМАЛЬНИМИ НЕ БУВАЮТЬ (ЩЕ ОДИН УРОК ГОЛОДОМОРУ)
Політика
Цього року виповнюється 75 років масовому голоду 1946-47 років
Політика