Механізм взаємодії ДФС та банківських установ в частині обміну інформацією щодо рахунків фізосіб, які мають статус ФОП, запрацював. Вже маємо дані від банків,- повідомляєна своїй сторінці у Facebook в. о. заступника голови ДФС, радник податкової та митної справи I рангу Євген Бамбізов.
Також він нагадав, що ДФС ще влітку направила банкам вимогу надати інформацію по усіх фізособах, що мають відкриті рахунки.
Цей крок вимушений, який вимагає значних зусиль як з боку банківських установ, так і з боку фіскальної служби – адже йдеться про суттєвий масив інформації.
Однак ми зрештою пішли на нього, оскільки маємо очевидний факт: значна частина ФОП приховує свої справжні прибутки, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно – для розрахунків за послуги та товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб. Нагадаю статистику, яку озвучував на зустрічі з банкірами на початку серпня: з майже двох мільйонів самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тисячі ФОП.
Просте запитання: інші що – «не працюють»? Всі ми розуміємо, що це не так. Отже, йдеться про умисне заниження оборотів бізнесу, ухилення від податків. За попередніми оцінками, від цього бюджет зазнає суттєвих втрат – мова йде про мільярди гривен.
Яка ж картина сьогодні? Від банків, як я вже сказав, отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, що мають статус ФОП. Наразі вона опрацьовується. Й вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності.
Вкотре звертаюсь до фізосіб-підприємців. Декларуйте доходи, працюйте прозоро. Тільки за таких умов можливий діалог між фіскальною службою та підприємцями. Ми готові підтримати та захистити кожного, хто веде чесний бізнес, – але в той же час всі, хто намагається «сховатись», рано чи пізно понесуть відповідальність. Жодних компромісів. Хай то буде великий бізнес чи малий підприємець. Податки повинні платити всі.