"Укроборонсервіс" купив клістрони по $ 250 тис.
Тиждень тому Державна компанія Укроборонсервіс закупила 6 комплектів клістронів до зенітно-ракетних комплексів С-300. У зв’язку із чим маю три вельми цікавих запитання:
1) Дані пристрої були завезені контрабандою з Росії, бо в Україні не виробляються. То чому мовчить Служба безпеки України? Де обшуки? Де гучні арешти? Де брифінги? Бо мені чомусь слідчі та прокурори підозру вклепали і розповідали на всю країну, що я небезпечний злочинець і я дуже дивуюсь, чому пан Володимир Зеленський та його РНБО досі не ввели проти мене персональні санкції))
2) Питання друге. Подивіться на компанію, яка виграла цей «тендер» - в лапках, тому що насправді учасник був лише один, хоча формально участь у тендері приймали різні юридичні особи. Так от компанія-переможець була створена лише рік тому в якомусь селі, а основні види її діяльності - це «Вивчення суспільної думки» та «Сільське господарство». До чого тут клістрони до зенітно-ракетних комплексів ? Напевно той фермер на огороді в себе викопав. Але чомусь такий постачальник всіх влаштовує і не виникає жодних запитань до походження, якості, можливої рекламації та гарантійного обслуговування поставленої продукції.
3) Останнє запитання. І тут є дуже важливий момент: СБУ та Генеральна прокуратура України заявили, що я планував продати клістрони по ціні 200-250 тисяч $ за один комплект і ця ціна є завищеною у 8 разів!!! Отакий я, виявляється, барига.
А тепер найголовніше: знаєте, по якій ціні хотіли закупити ці компоненти в Укроборонсервісі ? 69 млн 850 тис. гривень за 6 комплектів - тобто по 11 млн 642 тис. гривень за один, що становить 436 тисяч $!!! Скріншот додається.
Проте певні посадові особи державної компанії та зацікавлені у схемі представники СБУ, дізналися, що за результатами даного тендеру слідкують детективи НАБУ і зрозуміли, що цього разу корупційний схематоз не пройде. Тому в режимі онлайн вони відкоригували вартість до 250 тисяч $ за один комплект. Тобто фінальна вартість виявилась в межах моєї пропозиції, яка все одно «завищена у 8 разів»: то знову ж таки запитання до СБУ та ГПУ - де ви є ?
Відповідь на ці запитання банальна: оборонним підприємствам вкрай важливо отримувати клістрони до С-300, бо без них вся наша система протиповітряної оборони буде недієздатна. Але виробляються вони тільки в Росії, а значить поставки є певною мірою незаконними. І на це звернули увагу деякі керівники СБУ - такі як, наприклад, керівник 2-го Управління СБУ по боротьбі з корупцією Невмержицький. І вони поставили типову умову нашим заводам: ми можемо закрити очі на контрабанду, але хочемо отримувати свій відкат з кожного контракту.
Таким чином ціна одного комплекту клістронів в останні роки значно зросла і коливалась в межах 400 тисяч $ та більше. І СБУ, як ви розумієте, дуже добре на тому заробляло. Бо тільки на цьому конкретному прикладі різниця становить 186 тисяч $ за один комплект - множимо на шість і маємо 1 млн 116 тисяч $, які тупо намалювали зверху!
Аж ось заявляється якийсь Шевченко і каже - купуйте в мене по 200-250 тисяч $ - я маю два десятки таких комплектів вже і протягом року можу забезпечити заміну клістронів на 44 дивізіони С-300, які мають стояти на бойовому чергуванні, але не стоять через відсутність запчастин.
І замість того, аби нарешті привести до ладу всю нашу систему протиповітряної оборони, покидьки з СБУ завели на мене кримінальну справу, вручили підозру, клістрони конфіскували, склади опечатали і арештували рахунки компаній, які мають бездоганну багаторічну історію співпраці з оборонними заводами.
І зрештою хотять посадити мене на 5 років у тюрму через те, що я поламав їх корупційну схему.
P.S. : бонусне запитання - хто керує ДК «Укроборонсервіс», яка планувала купити клістрони по 436 тисяч $ за комплект? По факту всі рішення стосовно закупівель приймають дві особи:
1) Директор: Володимир Воронін, який перед тим так накерувався іншим державним підприємством «Радар», що НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом наявної корупції під час продажу землі, що належала заводу.
2) Заступник директора з безпеки Владислав Гадіон - «колишній» співробітник СБУ, який за Порошенка був заступником з безпеки всього концерну та прославився тотальною корупцією та безмежною жадібністю, але якщо Романова, Букіна та інших корупціонерів вигнали, то Гадіона чомусь залишили - напевно дуже потрібна особа. Особливо коли справа стосується схематозів. Тож дивно, чому ні Айварас Абромавичус, ні новий очільник Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв не звільняють цих покидьків ?