Created with Sketch.

Поліція і прокурори у справі Шеремета затягують слідство – сторона захисту

29.01.2020, 07:43
Влад Добош та Юлія Кузьменко

Продовження до шести місяців є незаконне і суперечить КПК.

У справі вбивства журналіста Павла Шеремета слідчі мають намір просити в Офісу генпрокурора про продовження термінів досудового слідства, інформують ЗМІ.

Як зазначив прокурор у справі Сергій Зузак, термін досудового розслідування завершується 12 лютого. Проте його можуть продовжити до червня 2020 року. Зокрема, за словами прокурора, це необхідно «для встановлення істини у справі».

«Ще потрібно провести додаткові слідчі дії, експертні дослідження, у тому числі експерименти, допити тощо», – сказав Зузак.

Також прокурор додав, що сторона захисту може подати заперечення впродовж 5 днів.

«Заперечення разом з клопотанням подаються першому заступнику генерального прокурора. Він розглядає клопотання і заперечення та ухвалює рішення, чи продовжувати строк слідства, чи ні. У нього на це є три дні, але не пізніше закінчення строку слідства», – уточнив він.

Зузак зазначив, що наразі зарано ухвалювати рішення про направлення матеріалів до суду чи про закриття даного провадження.

Адвокат однієї із підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета Юлії Кузьменко Владислав Добош зазначив, що вже подав заперечення на клопотання слідчого Зузака, оскільки вважає такі дії слідства затягуванням справи.

«Продовження до шести місяців є незаконне і суперечить КПК. Слідчим необґрунтована необхідність такого продовження. Те, що вони зазначають, можна було вже за 3,5 роки зробити без необхідності продовження зараз строку досудового розслідування», – сказав Добош.

Читайте також
Італійський суд скасував екстрадицію українця, підозрюваного в підриві «Північних потоків»
Війна
На Тернопільщині військові викрадали людей та побоями вимагали у них гроші
Війна
Христо Грозєв назвав фейком нібито російський паспорт Труханова
Політика
Труханов не йде!
Політика
Зеленський, ймовірно, позбавив громадянства України міського голову Одеси Труханова
Політика
Мобілізованого сина тяжкохворого чоловіка звільнили зі служби
Війна