Created with Sketch.

Політ сарани у владу

16.01.2020, 07:22
Кунаки

або про мідяк для перевізника на переправі

Скільки треба платити середньо-парламентському «слузі-юзику», щоб спонукати його дочитати середньої довжини законопроєкт до прикінцевих положень? Чи хтось готовий наділити «юзика» здатністю на законотворчість?

Остання справа для людини, котрій принципово важливо показати  себе цивілізованою – рахувати чужі гроші. Але собі дорожче – це «у них», там, де гроші працюють марксовим засобом еквіваленту створення додаткової вартості. На наших пострадянських теренах чужі кишені ще довго будуть предметом прискіпливої уваги тих, чиї кишені перманентно перебувають у поетичному стані «вивернутих святом» (©, Леонід Талалай). Та від публіки, яка владу, пам'ятники і вулиці вибирає по приколу, марно чекати розуміння глибокого внутрішнього зв'язку претензій до чужих кишень і суспільної користі від професіоналізму їх власників.

А тепер ще з'ясувалося, що й у головного рехворматора – бубочки Зе «дуже примітивне розуміння економічних процесів»!

Атож, знайти компроміс між 497,7 тис. за грудень заступника пана Бородянського з Мінкульту і 2,2 тис. (0,5 ставки) сільської бібліотекарки за той же грудень не вдасться ні нам, ні шановному фінансовому економісту Сергію Фурсі з його абсолютно правильними уявленнями про необхідність високо оплачувати вищий державний менеджмент. Усі аргументи на користь здорового глузду і світового досвіду успішних економік та їх кадрових драйверів вигоряють у шалі червоних очей класового антипода.

Погасити залишковий шал у червоних очах важко хворого совкового ватяника від довгої низки нулів після арабської цифри в деклараціях очільництва пропонують різними способами. Хтось був би не проти вкоротити загребущі кінцівки можновладців тривіальною сокирою, іншому імпонує китайський досвід прорідження корумпованого чиновництва періодичними розстрілами.

А хтось ще б погодував вовка, хоч той лише на ліс і дивиться. Зокрема, розумування малюсьок з посиланнями на зарубіжжя про високі платні держслужбовцям, які, мовляв, компенсують втрачені вигоди потенційних корупціонерів, є міфом, спростувати який до снаги і сорокадворічному нелоху. Навіть нашої дилетантської бази вистачає для висновку про кардинальну несумісність мотивацій у сферах державного управління і комерції. У політику і владу нормальні люди – мова, звісно, не про квартал'95 – йдуть заради вивершення власного его чи ще якогось невилікуваного вчасно комплексу. Рідше – заради того, щоб «ще не вмерла». В усіх випадках бажано усвідомлювати свої задатки і можливості.

У комерційних і виконавчих директорів на думці інше – постійно непорожній холодильник, постійні і гарячі 90х60х90 під боком, постійні Буковель, а тепер ще й Оман. Ну, дехто колекціонує яйця Фаберже або дуже раннього Ботічеллі. Є поміж них благодійники Гейтси.  

Тож говорити про підтягування ставки міністра до його прибутків на попередній посаді власника ательє весільних послуг некоректно. Організація першої шлюбної ночі і облаштування робочих місць для її учасників, погодьмось, чимось невловимим, але таки відрізняються.

Знизуйте – не знизуйте плечами, але наш п'ятак тут на боці малописьменного плебсу. За оті неуявні бібліотекаркою стоси банкнот у загребущих руках безсовісних міністрів (пробачимо жіночку, вона, ще неоцифрована, про банківську карточку лише читала) пристойна влада могла би винайняти якщо й не перших випускників Оксфорду, то й не останніх Гарварду. У нас же на бюджетний мед до 10 тис. євро на місяць злетілися зелені мухи з усіх маргінальних помийниць!  

Заувага: робити умовиводи на підставі діяльності невігласів, рекрутованих до влади «кварталом блазнів» по сей день невідомо з якою метою, значить – кидати виклик людській еволюції. Поґуґліть тему і ви дізнаєтесь, що на картку пересічного польського міністра щомісяця капає 3300 доларів, а на картку пересічного поляка – 950. Чеський головний освітянин отримує щомісяця 3900 євро на руки, а середній чех-вчитель – 928 євро, теж «чистими». «Какая разница?». Не скажіть. Бо і пересічний поляк, і середній чех у масі своїй ЗАДОВОЛЕНІ СВОЄЮ платнею! Які претензії до чужих заробітків?!

Абстрагуймось, панове, від сарани і підбиваємося до підсумку: міністру Бородянському ми б теж виплатити оті грудневі 112,9 тис. грн. Але не за те, що пан міністр готовий тягати рояль за блазнем, а хоча б за натяк на яку-не-яку культурну революцію. У некитайському сенсі цього слова.

Керманичу Укрпошти Ігореві Смєлянському перед отриманням у січні вже закладених до фінплану 1,9 млн грн. місячного утримання радили б тиждень поносити вермішель, миючі засоби і пенсії бабцям у вимираючих селах, успішно відбитися від здичавілих псів і не нажити остеохондрозу. І подивитися у вічі місцевим колегам. Не факт, що від колег вдасться відбитися.

Думаєте, чого Трамп такий злий? Тому що заробляє менше поштаря Смєлянського.

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
ВПК і промисловість України проти російських аналогів
Опінії
Олег Синєгубов поширює російські ІПСО та провокує панічні настрої серед харків'ян
Опінії
Від обмеження консульських послуг для українців за кордоном виграє тільки росія
Опінії
Продовжуємо нашу скорботну розповідь про бурхливу діяльність ТСК ВРУ, яку очолює Анна Скороход
Опінії
Родина депутата Кивради Дениса Москаля «віджала» 1,2 Га землі у Києві
Опінії
Країна глобального дефіциту
Опінії