Повідомляється, що під час недільної зустрічі з главою українського МЗС представники ізраїльської парламентської делегації звернулися до нього з проханням визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перенести туди посольство України.
Зокрема, депутат Кнесету від партії «Лікуд» Давид Амсалем підкреслив: «Будемо раді, якщо Україна зможе наслідувати приклад США і також прийняти це рішення, і відновити історичну справедливість, адже Єрусалим - це столиця єврейської держави протягом трьох тисячоліть».
У той же час, представники «землі обітованої» чомусь не згадують слова Зєева Елькіна, міністра охорони навколишнього середовища Ізраїлю, глави міжурядової комісії розвитку міжнародних зв’язків між Україною та Ізраїлем який в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" пояснив причину відмови у визнанню Ізраїлем Голодомору як геноциду українців.
Він пояснив, що в Ізраїлі є традиція, що, питання, пов'язані з трактуванням тих чи інших історичних подій, як правило, не виносяться на політичне рішення, а "максимум виносяться на обговорення".
Як приклад Елькін привів питання визнання геноциду вірменського народу, який неодноразово обговорювалося в парламенті, "але жодного разу не було прийнято якесь декларативне рішення".
"Ізраїльський парламент вважає, що питання минулого повинні вирішуватися не політиками, а професіоналами, як частина професійного дискурсу", - наголосив він.
"Тому я не думаю, що буде прийнято якесь декларативне рішення щодо Голодомору, як і щодо інших тяжких трагічних сторінок в історії тих чи інших народів, тому що це не відповідає нашій парламентській традиції. У нашій парламентській традиції, як правило, декларації подібного типу не приймаються", - підсумував міністр.
Нагадаємо, що 27 вересня 2016 року президент Ізраїлю Реувен Рівлін під час виступу у Верховній Раді заявив, що українці і ОУН були пособниками масових вбивств близько 1,5 мільйона євреїв.
Генсек ООН Антоніу Гутерриш заявив, що рішення президента США Дональда Трампа визнати окупований Ізраїлем аль-Кудс (Єрусалим) столицею «Ізраїлю» ставить під загрозу всі зусилля, які були спрямовані на мирне урегулювання конфлікту на Ближньому Сході. Про це він заявив в інтервью телеканалу CNN.
Раніше генеральний секретар ООН підкреслював, що питання статусу аль-Кудса (Єрусалима) може бути вирішене виключно в рамках прямих перемовин між «Ізраїлем» та Палестиною, а урегулювання конфлікту повинно закінчитися створенням двох окремих держав зі столицею у цьому місті.
Намагання представників само «бого-обраного народу Ізраїлевого» втягнути Україну у визнання анексованого Ізраїлем Єрусалиму своєю столицею загрожує нашій країні.
І не тільки ускладненням міжнародних відносин, а і прямим конфліктом з країнами, сповідуючими Іслам.
Геннадій Сікалов