Польща купує у США ракети Hellfire
Польща підписала зі США контракт про постачання керованих протитанкових ракет Hellfire. Раніше американський Конгрес вже дав на це свою згоду.
Про підписання угоди повідомив у твіттері міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, інформує медіа агенція "Останній Бастіон".
"Сьогодні ми підписали контракт на поставку ракет Hellfire. Вони будуть використовуватися як озброєння вертольотів підтримки AW149 і, зрештою, ударних вертольотів AH-64E Apache Guardian", - написав він.
AGM-114 Hellfire - американська керована протитанкова ракета класу "повітря - земля", що запускається із закритої позиції без прямого візуального контакту з ціллю. Скеровується на ціль променем лазера або іншими системами.
Застосовується з гелікоптерів (AH-64 Apache), літаків, безпілотних апаратів (Northrop Grumman MQ-8), наземних транспортних засобів (HMMWV).
Раніше Маріуш Блащак заявляв, що протягом двох років Польща матиме найсильнішу сухопутну армію в Європі.
"Ми зміцнюємо польську армію, намагаємося зробити її настільки сильною, щоб вона стримувала агресора, щоб він не наважився напасти на нашу батьківщину. Це політика оборони і стримування", – констатував глава Міноборони Польщі.
Раніше Блащак заявляв, що Польща створює найсильніші сухопутні війська серед країн НАТО в Європі.
В інтерв’ю тижневику "Sieci" Блащак пояснив причини закупівлі Польщею нової зброї.
"Військо Польське повинно бути настільки численним і таким сильним, щоб саме його існування відлякало агресора. Кремлівські володарі не будуть бити по сильних. Коли бачать слабкість, вони атакують. Як за артилерією, так і за бронетехнікою сильнішої країни в Європі зрештою не буде. Серед європейських країн НАТО у нас будуть найсильніші сухопутні війська. Ми знаходимося на лінії фронту, у нас є кордон з росією і на півночі, і фактично, у військовому плані, з боку білорусі", - сказав Блащак.
Віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак підписав у липні 2022 року угоди щодо постачання південнокорейської зброї для польської армії.
Йдеться про легкі винищувачі FA-50, танки К2 і самохідні гаубиці К9.
Замовлення на танки К2 розділили на два етапи.
На першому етапі Польща закупить 180 танків - поставки почнуться цього року.
На другому - понад 800 танків стандарту K2PL і запуск виробництва в Польщі у 2026 році. Танки, поставлені на першому етапі, також будуть доведені до стандарту K2PL.
Постачання самохідних гаубиць К9 також розбили на етапи.
Перший етап передбачає придбання 48 гаубиць, частина з яких цього року буде доставлена до Польщі, щоб заповнити дефіцит обладнання, переданого Україні.
У 2024 році мають початися поставки понад 600 гаубиць, а вже з 2026 року гармати будуть вироблятися в Польщі.
K9 з самого початку буде оснащений польськими системами зв'язку, вони також будуть підключені до інтегрованої системи бойового управління Topaz.
Країна також закупить у Південній Кореї 48 легких винищувачів FA-50, перші 12 з яких повинні бути поставлені до Польщі в середині 2023 року.
Винищувачі буде сконфігурований відповідно до вимог ВПС Польщі та оснащений системою розпізнавання НАТО "свій-чужий" (IFF NATO).
За словами речника Агентства озброєнь підполковника Кшиштофа Платека, вибір цього літака обумовлений "перш за все його доступністю та тим, що він може швидко замінити застарілу пострадянську техніку - Су-22 і МіГ-29", а в остаточній конфігурації з керованими ракетами і новою РЛС доповнить винищувачі F-16.
Видання також повідомляє, що FA-50 - багатоцільовий літак, який може використовуватися для підвищення кваліфікації та як бойова машина, озброєний керованими та некерованими бомбами, ракетами "повітря-повітря" та гарматою.
Він був розроблений Korea Aerospace Industries у співпраці з Lockheed Martin - виробником F-16 і F-35.
Натомість у пріоритетах Володимира Оманського та його команди на першому місці стоїть власне збагачення та розкрадання бюджетних коштів. Як інакше зрозуміти виділення сотень мільйонів гривень на "велике крадівництво"? При цьому, "освоюють" ці кошти друзі Зеленського, Єрмака, Татарова та Кирила Тимошенка та інших мародерів Зе Команди.