Created with Sketch.

Польща розпочала нову операцію з охорони повітряного простору над Балтійським морем

03 травня, 15:02

Це відбулося на фоні російських провокацій.

У регіоні останніми тижнями неодноразово траплялися інциденти, пов’язані з активністю російської авіації.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш оголосив про початок нової військової операції для посилення безпеки й контролю над повітряним простором у Балтійському регіоні на тлі провокацій з боку росії, повідомляє PAP.

«Провокації російської федерації насправді стосуються всіх наших союзників у Балтійському регіоні та змушують нас посилити наші місії», — сказав міністр.

«Це відповідь на загрози, з якими ми стикаємося», — додав він.

Операція стартувала вже цього тижня, із залученням додаткових ресурсів — зокрема літаків і гелікоптерів, які використовуватимуться для патрулювання півночі Польщі.

За даними джерел PAP, операція передбачає перекидання додаткових військових гелікоптерів з інших регіонів до баз біля Балтійського моря та Калінінградського анклаву рф.

Крім того, наразі в Балтійському морі триває морська операція Baltic Sentry за участі військово-морських сил різних країн НАТО. Мета місії — передусім захист критичної інфраструктури Балтійського регіону від диверсій. Також військово-морський флот Польщі проводить операцію Zatoka для моніторингу й охорони об’єктів «на польській частині» Балтійського моря.

До охорони повітряного простору регіону залучена й авіація країн НАТО у межах постійної місії Baltic Air Policing — союзники по черзі надають свої літаки для охорони повітряного простору Литви, Латвії та Естонії, які не мають власної бойової авіації.

У регіоні Балтійського моря останніми тижнями неодноразово траплялися інциденти, пов’язані з активністю авіації рф: російська авіація не дотримувалася міжнародних норм, зокрема, порушувала повітряний простір Польщі.

Читайте також
Військові літаки рф могли порушити повітряний простір Фінляндії та Польщі
Війна
Сирійський уряд придушив проізраїльський заколот
Світ
Конфлікт між Китаєм і Філіппінами набирає обертів
Світ
Російський гелікоптер залетів до Польщі над узбережжям Балтики
Війна
Іран здійснив наймасштабнішу радіоелектронну атаку у Перській затоці
Світ
Єґипет мусить негайно демілітаризувати Синай — ізраїльські окупанти
Світ