Created with Sketch.

Полтавчани сховали більшість цін будівництва тубдиспансеру в Супрунівці за 308 мільйонів

15.07.2018, 11:08

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА 6 липня за результатами тендеру замовив ТОВ «Доломіт-Буд» будівництво протитуберкульозного диспансеру в селі Супрунівка за 308,37 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До липня 2020 року мають збудувати другий пусковий комплекс третьої черги протитуберкульозного диспансеру на 350 ліжок по вулиці Київське Шосе, 1-в.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення. Натомість оприлюднено специфікацію на обладнання й устаткування, що не монтується, на 18,00 млн грн., причому в половині випадків ціни вказані за комплекти, а не за одиницю.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 38,39 млн грн., тобто 12% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 6,95 млн грн.

Ціна угоди на 0,02% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 308,43 млн грн.

За даними видання «Полтавщина», з 1995 року диспансер будували 12 компаній.

Засновником полтавської фірми «Доломіт-Буд» зі статутним капіталом 1 200 грн. є головний бухгалтер фірми Світлана Ошека, а директором – Михайло Верхола. Його дружина Тетяна Верхола – старший лаборант Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О. Ф. Мальцева, а мати Олена Верхола – депутат Кротенківської сільради і працівниця Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського.

Колись Михайло Верхола був у складі засновників ПП «Промміськбуд» і ПП «Юріс-Будінвест». Першозасновником цих двох фірм у 2007 році був Сергій Іванович Шульга. Людина з таким ПІБ у 2014-2015 роках очолювала Управління капітального будівництва Полтавської ОДА. Після початку перевірки посадовців у зв’язку з люстрацією, Шульга у 2015 році звільнився сам. Полтавську облдержадміністрацію з грудня 2014 року очолює Валерій Головко.

У 2015 році «Доломіт-Буд» фігурував у кримінальному провадженні проти службовців Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей щодо нібито завищення кошторисів утеплення, але відтоді нових ухвал в судовому реєстрі не з’являлося.

Раніше, з 2013 року переможець отримав підрядів на 38,69 млн грн.

Нині єдиним конкурентом було місцеве ТОВ «Марк Строй» зі статутним капіталом 150 грн. Володимира Швайковського, який свого часу був кандидатом у громадську раду при Полтавській ОДА. Усього з серпня 2018 року суперник виграв тендерів на 280,89 млн грн.


Читайте також
Влада Полтавщини примусила освітян славити смарагдового Хєрпіду
Полтава
Вада Гадяча пообіцяла придбати засоби РЕБ для ЗСУ
Полтава
На Полтавщині зафіксовано сезонний спалах ГРВІ
Полтава
Марія Шпорта з Полтавщини відсвяткувала 100-літній ювілей
Полтава
Хорольська міськрада вкладається в освіту і медицину
Полтава
Влада Машівки показала приклад дієвого самоврядування для «зелених ямщиків»
Полтава