Created with Sketch.

«Полтавгаз» Лелюка: схема з перепродажу пільгового газу промисловцям за готівку

17:05

Екснардеп Лелюк та його компанія «Полтавгаз» організували масштабну схему перепродажу газу.

Службові особи «Полтавагазу» екснардепа Лелюка організували схему, за якою частину газу, придбаного у ДК «Нафтогаз України» за пільговими тарифами для населення, перепродавали промисловим споживачам за готівку.

Про це повідомляє міжнародне детективне агентство Absolution.

Різниця між тарифами для населення (7,96 грн за м³) та для бізнесу (від 13,6 до 19,2 грн за м³ у 2024 році) осідала в кишенях керівників компанії. Про збитки слідство поки що не повідомляє.

Слідчі розглядають версію про те, що керівники «Полтавагазу» змовилися між собою та пропонували споживачам, викритим у крадіжці газу, сплатити лише половину штрафу.

При цьому справи не передавалися на розгляд спеціальної комісії, як цього вимагає закон. Це дозволяло уникати офіційного покарання й вирішувати такі випадки неформально — за готівку. Фігурантами справи є службові особи «Полтавагазу»: голова правління, начальник філії, головний інженер, начальник дільниці служби обліку. Кримінальне провадження відкрито за ч. 4 ст. 191 КК (привласнення майна в особливо великих розмірах).

Станом на 2025 рік директором підприємства є Сергій Погребняк.

Структура власності АТ «Полтавагаз»:

Фактично підприємством керує родина Лелюків. Через АТ «Полтавагаз» Олексій Лелюк також контролює ТОВ «Полтавагаз збут», що постачає газ населенню та підприємствам. 

У 2003–2004 роках Олексій Лелюк обіймав посаду голови правління ВАТ «Полтавагаз», що дало йому змогу викупити контрольний пакет акцій. Він був народним депутатом України чотирьох скликань, обраним, зокрема, від Партії регіонів.

Фінансові показники АТ «Полтавагаз» за 2024 рік:

  • 929,9 млн грн доходу

  • 40,7 млн грн збитку

  • 1 млрд 700 млн грн зобов’язань

  • активи вартістю 963,6 млн грн

Людина Януковича та оточення Клюєва: біографія фактичного власника «Полтавагазу» Олексія Лелюка (Харків)

Отримав освіту в Московському державному технічному університеті ім. Баумана, спеціальність — інженер-механік. Після цього одразу став директором харківського ПМП «Егіда», а потім у 1998 році очолив ТОВ «Цитрон». Із 1999 по 2003 — генеральний директор ВАТ «Харківський завод харчових кислот».

У 2003–2004 роках очолював ВАТ «Полтавагаз», займав посаду голови правління.

Був довіреною особою кандидата Віктора Януковича на президентських виборах. Очолював Полтавське регіональне відділення Партії регіонів.

Був нардепом від Партії регіонів IV, V, VI, VII скликань Верховної Ради. Очолював Держрезерв із кінця 2010 по листопад 2012 року.

Під час перебування Лелюка на посаді голови Держрезерву лише з початку 2012 року по листопад 2012-го «Полтавагаз» виграв державні тендери на 167 млн гривень.

У 2007 році йому було присвоєно військове звання старшого лейтенанта запасу. Попри мобілізаційний вік, досі не перебуває у лавах ЗСУ.


Нагадаємо, що ГО «Дія» висунула вимогу Зеленському про націоналізацію «Полтавагазу».

Читайте також
Тризуб із променями й три мавпи: емблема антикорупційної сліпоти
Опінії
КОРУПЦІЯ В МСЕК: ПРАВДА, ЯКУ ПРИХОВУВАЛИ РОКАМИ
Кримінал
ДИМУ БЕЗ ВОГНЮ НЕ БУВАЄ
Кримінал
ТЦК у західних областях перевіряє людей за списками тих, хто заплатив хабар
Війна
Офіцер Міноборони продавав заброньовані посади у відомстві
Кримінал
Ексзаступник голови ОП Андрій Смирнов отримав нові обвинувачення
Кримінал