У результаті активної громадських діячів, сотень полтавців і депутатів «Укргазвидобування» оголосило проведення процедури тендеру 14 червня, а не 6 червня, як було раніше. Зміна кінцевої дати подачі документів і почату тендеру дозволить фаховим газовидобувним компаніям підготувати необхідний пакет документів для участі у процедурі.
За його словами, крім того, що тендер був оголошений без дотримання вимог законодавства України про публічні і державні закупівлі, він був протиправним з точки зору природоохоронного законодавства і мав ознаки корупційної складової.
Експерт розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.
Геннадій Сікалов стурбований тим, що керівництво державної компанії в порушення процедури відкритих торгів провело переговори з вибірковими потенційними учасниками майбутньої закупівлі. На користь цього свідчить і той факт, що ВАТ «Укргазвидобування» як державна компанія не зареєструвала оголошення про тендер в системі державних закупівель ProZorro, а на підготовку технічно складних тендерних пропозицій потенційних учасників дали тільки 16 робочих днів (кінцевий термін подачі документів раніше закінчувався 6 червня 2016 року).
Варто зазначити, що про конкурс стало відомо 19 травня, а вже наступного дня глава «Укргазвидобування» Прохоренко похвалився в Facebook про те, що вже обговорив тендер з 11 світовими компаніями. При цьому, докладної документації по тендеру досі ніде немає, а керівництво компанії зазначило, що не довіряє собі, тим паче, коли мова йде про гідророзриви пласту.