Created with Sketch.

Полтавське корупційне болото

19.10.2022, 10:05

Злочинний спрут полтавських когутів. Частина третя.

У зв'язку з загрозою життю відвідувачів, внаслідок численних порушень норм техніки безпеки, фейковий "фк вітамін" умисно не надає та не підписує з клієнтами договори про надання послуг з метою уникнення будь-якої відповідальності у випадку смерті, техногенної аварії, або нещасного випадку.

А клієнти, своєю чергою, легковажно довіряють персоналу "клубу" та не просять надання до підписання таких договорів.

Влітку 2019 року навколо "преміум" фітнес-клубу "Вітамін" розгорівся скандал. Працівники офісної будівлі, яка знаходиться поруч із "преміум" фітнес-клубом "Вітамін" почали скаржитися на сморід, який був спровокований викидами з труби котельні клубу.

Тоді працівники офісу скаржилися на нестерпний запах хімії та формальдегідів, ніби у котельні спалювалися рештки меблів із сміттєзвалища. Представники фітнес-клубу переконували, що вони спалюють лише деревину дуба.

Але працівники установ, яких труїли формальдегідами, переконують журналістів "Останнього Бастіону" що на той час у котельні клубу справді проводилася утилізація решток меблів та відходів від виробництва з іншого бізнесу родини Капустян ТОВ "Квант Пром", яке займається виготовленням виробів із деревини.

Від жовтня 2017 року у фітнес-клубі була запущена котельня з німецьким котлом торгової марки Röda, потужністю 200 кВт та номером 1611873. Але котел такої потужності не може знаходитися в одному приміщенні з будівлею громадського застосування згідно ДБН В.2.5-77.

Котельна була запущена з численними порушеннями, починаючи від відхилень у встановленні труби ( в зеленій зоні), закінчуючи відхиленням проєкту в частині насосів. У приміщенні відсутнє аварійне вимкнення вентиляції, відсутня система пожежогасіння згідно з пунктом пожежної безпеки 17.3.1 "експлуатація опалювальних котлів теплопродуктивністю більше 0.1 МВ", а ми прекрасно розуміємо, що там котел 0.2 МВ, тобто в такий не хитрий спосіб збиралися спростити навіть пожежні норми.

Також не забуваємо про нехтування умов Правил пожежної безпеки ДБН В.2.5-67 2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування". Виходячи з усіх фактів, реально у "Вітаміні" розміщена котельна, з котлом підвищеної пожежної небезпеки потужністю 200 кВт, а теплогенераторна -  лише плід хворобливої уяви Капустянів, яка з'явилася на світ не без "допомоги" Котлонадзору, якийсь чомусь не перевіряє запуск об'єктів після "реконструкції".

Після запуску котла були постійні скарги на дим, який йшов з труби, та робив життя співробітників сусіднього приміщення нестерпним. Затим, як усе це набуло резонансу у ЗМІ, власниками "преміум" фітнес-клубу "Вітамін" було ухвалено рішення замовити документи для узаконення котельні. Родина Капустян побоювалася, що суспільний резонанс викличе у контролюючих органів бажання провести перевірки у фітнес-клубі.

Для того, щоб обійти необхідну процедуру реєстрації твердопаливного котла, як переконують журналістів "Останнього Бастіону" працівники правоохоронних органів, які безоплатно відвідують клуб, табличка на ньому була замінена разом з паспортом, фізичні розміри котла, та розмір будівлі видають, що реальна потужність котла становить не менше 200 кВт, а не 100 кВт, як вказано на підробленій табличці.

Також вся проєктна документація була створена з порушеннями і відхиленнями через те, що спиралася на два котли, один 100 кВт, та ще один 100 квт.

За запитом до дилера та на завод можна перевірити, що даний котел має потужність у 200 кВт. Проте навіть реєстрація котла на 100 кВт є порушенням діючих норм, оскільки законодавець дозволяє уникати реєстрації котлів потужністю не більше 99 кВт.

Для усунення проблем з законом була реалізована схема фіктивної реконструкції зі зміною типу приміщення з котельної на теплогенераторну, та виконаний проєкт на капітальний ремонт теплогенераторної та експертиза з охорони праці.

Але тут є кілька нюансів: лічильник теплокомуненерго був опломбований у 2017 році, а проект реконструкції від 2020 року, як працював "преміум" фітнес-клуб "Вітамін" упродовж трьох років, наражаючи відвідувачів на небезпеку?

Також ми бачимо явне порушення техніки безпеки, адже одночасно за стінкою котла потужністю в 200 квт знаходиться більше 50 відвідувачів  "преміум" фітнес-клубу "Вітамін". Чи безпечно це для відвідувачів ?... питання не риторичне, і адресоване працівникам правоохоронних органів та відповідних служб.

Виникає логічне питання, чи були співробітники "Теплобудполтава" за адресою фітнес-клубу ? Чи бачили вони приміщення ? Розуміли, судячи з розводки, що така котельна має бути окремим приміщенням ?

Якщо так, то як вони підписали усі відповідні документи та погодження ?

Чи була заміна котла у "преміум" фітнес-клубі "Вітамін"? Якщо фактично котел залишився той самий, має номер, який відповідає заводському номеру котла з потужністю в 200 квт, а в документації він став уже 100 квт.

Виникає чимало питань, на які б хотілося отримати відповідь, адже від цього залежить безпека відвідувачів "преміум" фітнес-клубу "Вітамін".

Наскільки стало відомо, "преміум" фітнес-клубі "Вітамін" планує розширювати свій бізнес та надбудувати ще два поверхи над приміщенням за адресою вул. Пилипа Орлика, 40 у м. Полтаві. Там родина Капустян планує зробити готель, бордель та ресторан для високопосадовців з НАБУ, ДБР та прокуратури Полтавської області.

Пане прокурор Столітній : ваш водій по подарованій, у якості хабаря, Капустяном картці, досі відвідує фейковий клуб "Вітамін"?

Родина Капустян, маючи шалені надприбутки від діяльності "преміум" фітнес-клубу "Вітамін", ухиляючись від сплати податків за рахунок десятка ФОПів, планує розширити свій бізнес.

Тобто на розширення бізнесу та збільшення своїх надприбутків кошти у них знайшлися, а на побудову окремого приміщення для котельні коштів забракло і Капустяни вирішили зекономити, кілька разів порушивши законодавство.

Але найгірше те, що Капустяни вирішивши зекономити, наражачи на смертельну небезпеку життя своїх працівників та відвідувачів "преміум" фітнес-клубу "Вітамін".

Варто зауважити, що у 2018 році ТОВ "Брейн Фіт", яке належить до бізнес імперії родини Капустян, закупило в США тренажери на 14 250 доларів.

Як зазначають працівники митної служби, вказана ціна можлива тільки при ввезенні продукції з метою уникнення митного оподаткування і є заниженою в кілька десятків разів.

Чому родини полтавських когутів так відверто порушують закон та не бояться покарання ?

Бо співучасниками злочинів вказаного ОЗУ є народні депутати і діючі та колишні працівники правоохоронних органів.

Нагадаємо, що Наталія Володимирівна Капустян фігурувала у деклараціях колишнього очільника ДБР у місті Полтаві Володимира Тимошка. У Наталії Капустян було з ним спільне майно. Можемо припустити, що Наталія Капустян є сестрою Володимира Тимошка.

З 2017 по 2019 рік ТОВ АПСП "Мередіан", яке пов'язано з родиною Капустян, очолював колишній начальник відділу Управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ ГУНП України Грицай Віталій Іванович.

Наразі ним керує Олександр Олександрович Торбін, який також пов'язаний з іншим підприємством родини Капустян ТОВ "МЕТРОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ "КВАНТ" (про діяння цієї "лабораторії" - незабаром).

Олександр Торбін ще у 2015 році був начальником управління оперативної служби УМВС України в Полтавській області.

Олександр Торбін, разом із ще одним колишнім співробітником управління оперативної служби УМВС України в Полтавській області Іваном Петровичем Лифарем займаються "вирішенням" усіх складних та корупційних питань з правоохоронними органами та криміналітетом.

Варто також нагадати, що Едуард Гнітько, який фактично супроводжує весь бізнес родини Капустян, мав спільне майно з Юрієм Олексійовичем Кравченком.

Про це сам Кравченко постійно зазначав у своїх деклараціях.

Юрій Олексійович Кравченко є директором Харківського територіального управління НАБУ.

З 1999 по 2012 роки працював в органах прокуратури: на Решетилівщині, Миргородщині, Котелевщині та у Полтаві.

У 2002 році Юрія Кравченка призначено на посаду старшого прокурора відділу прокуратури Полтавської області. У цій же прокуратурі він пропрацював на різних посадах до 2012 року.

У 2012 році за власним бажанням пішов із лав обвинувачів і зайнявся адвокатською практикою.

Звільненню Юрія Кравченка з прокуратури передувала скандальна історія, коли він, перебуваючи у стані крайнього алкогольного сп'яніння, потрапив в ДТП у Котельві, та розбив ущент службовий автомобіль.

Мешканці Котельви добре пам'ятають цю історію, адже перебуваючи у стані сильного алкогольного сп'яніння, Юрій Кравченко неодноразово ганявся з сокирою за дружиною, ревнуючи її до іншого чоловіка.

Керівництво прокуратури області, мало б доповісти про цю історію до Генеральної прокуратури, яка б мала розпочати службове розслідування. Але за сприяння Олександра Закорецького, який особисто виїжджав на вказане ДТП та працював на керівних посадах у прокуратурі Полтавської області, цю справу "порішали",  генеральному прокурору не доповіли, а Юрію Кравченку дали можливість звільнитися за власним бажанням та не відшкодовувати матеріальні збитки за розбиту службову автівку.

Олександр Закорецький

У лютому 2014 року Закорецький зайняв крісло прокурора Полтавської області, а Юрій Кравченко отримав посаду його заступника.

У середині серпня 2014 року Олександра Закорецького наказом тодішнього голови ГПУ Віталія Яреми було звільнено з посади прокурора області і переведено до апарату Генпрокуратури, звідки за день до початку першої хвилі наказів про звільнення прокурорів у рамках люстрації було переведено до Адміністрації Президента Петра Порошенка.

За сприяння корупціонера Юрія Бублика, який ходив до свободівського прокурора Махницького, виконувачем обов'язків прокурора Полтавської області було призначено Юрія Кравченка.

У 2012 році Кравченко був адвокатом Юрія Бублика, коли того засудили за ст. ст. 364 ч. 1 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) та ст. 366 ч. 1 ККУ (Службове підроблення) до трьох років обмеження волі, та звільнили від відбування призначеного основного покарання з випробуванням на 1 ( один ) рік.

Повернувся на службу Кравченко за два роки: у 2014 його призначили на посаду заступника прокурора Полтавської області. У цій же прокуратурі він пропрацював на різних посадах до 2017 року.

У 2014 році особисто Юрій Бублик представляв Юрія Кравченка як заступника прокурора області на народному віче перед Полтавською ОДА.

Про зв'язок родини Бубликів з родиною Капустян ми зазначали у наших попередніх матеріалах.

Але Юрій Кравченко також мав тісні зв'язки з бізнес-імперією Капустянів-Бубликів. Як ми вже зауважували, у своїх деклараціях Кравченко зазначав про наявність спільного майна з Едуардом Гнітьком.

Згідно з декларацією Юрія Кравченка за 2016 рік, своєї нерухомості у нього не було.

Але його дружина Вікторія з липня 2015 року орендує квартиру у Полтаві площею 90,57 кв. м.

Враховуючи той факт, що Юрій Кравченко вказував у своїх деклараціях спільне майно з Едуардом Гнітьком, можемо припустити, що Вікторія Кравченко орендувала квартиру Гнітька у ЖК Парковий.

ЖК Парковий

Крім того, дружина Кравченка, його син та одна з дочок з листопада 2016 року володіють будинком у Полтаві площею 146,7 кв. м - його вартість, згідно з декларацією, становить 370,3 тис. грн (за ціною, схожою на ціну тренажерів у митній декларації).

Навіть сумнівів немає, що ремонт у цьому будинку робили представники ТОВ "Квант Пром".

Цілком логічно виникають зобов'язання Юрія Кравченка перед бізнес-імперією Бубликів-Капустянів-Гнітьків.

Обіймаючи керівні посади у Прокуратурі та НАБУ, Кравченко використовував своє службове становище, щоб прикривати незаконну діяльність родини Капустян та Юрія і Олександра Бубликів.

Заручившись підтримкою правоохоронців та рішал, з-поміж колишніх працівників силових структур часів януковича, родина Капустян відчуває повну безкарність та вважає, що все зможе вирішити завдяки своїм корумпованим зв'язкам.

Повертаючись до Юрія Бублика, варто зауважити, що балотуючись на посаду міського голови у 2020 році він вказав, що перебуває у трудових відносинах з ФОП Капустян Наталія Володимирівна (фітнес-клуб «Вітамін»), працює керівником підрозділу з реклами та зв’язків з громадськістю.

Раніше ми уже зазначали, що Юрій Бублик на правах реклами розповідає про те, як "преміум" фітнес-клубу "Вітамін" підтримує Українське військо.

У зв'язку з цим до Юрія Бублика у нас виникли певні питання.

16 листопада 2021 року Полтавська міська рада голосувала за рішення  "Про надання земельних ділянок,передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками".

Пунктом 50 даного рішення йшло: продовжити Товариству з обмеженою відповідальністю „Ауріта-Полтава” право оренди строком на 5 років земельної ділянки площею 0,1732 га за адресою вул. Пилипа Орлика, 40.

Саме на цій земельній ділянці знаходиться "преміум" фітнес-клубу "Вітамін", де як зазначав Юрій Бублик, він працював у ФОП Капустян Наталія Володимирівна.

Тут вбачається прямий конфлікт інтересів у депутата Полтавської міської ради Юрія Бублика.

Він мав заявити про конфлікт інтересів та не голосувати за дане питання на сесії міської ради. Але Юрій Бублик проігнорував вимоги законодавства та проголосував за вказане рішення.

У діях Юрія Бублика вбачається вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів).

Сподіваємося, що антикорупційні органи звернуть на це увагу, та притягнуть Юрія Бублика до відповідальності.

Як ми вже зазначали, до судових процесів йому не звикати, от тільки Юрій Олексійович Кравченко вже не зможе представляти його інтереси у суді.

Як ми вже писали,  "преміум" фітнес-клубу "Вітамін" не єдиний бізнес родини Капустян і далеко не найприбутковіший.

До 2016 року родина Капустян вельми успішно займалася постачанням обладнання, труб, кранів... та навіть щебеню з піском і вугілля.

У 2001 році Юрій Капустян та СФГ "Схід" (яке належить родині Капустян) стали засновниками ТОВ "Квант Сервіс". Згодом до складу засновників підприємства було включено незмінного бізнес-партнера родини Капустян Едуарда Гнітько (який фактично веде весь бізнес родини).

З 2009 до 2016 року підприємство активно брало участь у державних закупівлях та встигло на цьому заробити понад 146  мільйони гривень. Загалом за період 2013-2015 років виручка підприємства склала понад 800 мільйонів гривень.

Основними замовниками послуг підприємства були : Укргазвидобування, Укртрансгаз та ПАТ "Харківська ТЕЦ № 5".

Лише на закупівлях Харківської ТЕЦ № 5 підприємство отримало 88,5 мільйонів гривень. З ТЕЦ № 5 підприємство працювало з 2010 року.

Як зазначає видання "Наші Гроші" ТОВ «Укрістгаз» у 2012 році придбало «Харківську ТЕЦ-5». Тоді цю компанію пов’язували з оточенням Юрія Бойка та Дмитра Фірташа.

Юрій Бойко

Директором ТОВ «Укрістгаз» був Володимир Крупко, який є сином екс-міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, що працював в обох урядах Юлії Тимошенко.

Це підприємство зареєстроване на австрійську компанію «Ітонс холдинг гмбх». Компанію «Укрістгаз» пов’язували з оточенням Юрія Бойка та Дмитра Фірташа. Австрійська фірма  належить кіпрській компанії «San Posidanius Investments Limited» (Кіпр) і офшору «Ithuba Natural Resources Fund» (Кайманові острови).

Кінцевим бенефіціаром ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» держреєстрі вказаний кіпріот Дімітріс Іоанідіс. Він є партнером Вадима Новинського в «Азов петролеум ЛЛС».

Крім того, ТОВ «Укрістгаз» володіє 75 % ПАТ «Волиньобленерго».  Ще 21% акцій обленерго має кіпрська «Garensia Enterprises Limited», яку ЗМІ пов’язують із Костянтином Григоришиним.

Під час зборів акціонерів у 2015 році,представником ТОВ «Укрістгаз» був Богдан Курінний. Крім того, членам набради стали Віталій Левченко та Євген Олександрович Тютюнніков. Він був засновником ТОВ «Лісічанська вода» й ТОВ «Рубіжанська вода». Його партнером у цих компаніях було ТОВ «Хімічно-промисловий альянс», яким володіє кіпрський офшор «Діренс Вентурес Лімітед» і Антон Чернецов. Вони ж володіють ТОВ «Таун Сервіс». За даними «Наших Грошей» ці фірми контролюються оточенням лідера фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойко.

У 2015 році ТОВ "Квант Сервіс" виконувало на Харківській ТЕЦ № 5 роботи з заміни пускорезервного трансформатора власних потреб ПРТ-10Т типу ТРДЦН-63000/110кВ на сучасний з використанням плівкового захисту.

Вартість робіт склала 23,8 мільйони гривень.

При цьому сам трансформатор ТОВ "Квант Сервіс" придбало у Болгарії за 7,5 - 8 мільйони гривень.

Тобто роботи зі встановлення трансформатора коштували Харківській ТЕЦ № 5 вдвічі дорожче ніж сам трансформатор.

Є ще один дуже цікавий нюанс.

У 2016 році «Харківська ТЕЦ-5» уклала угоду з ТОВ «НМУ “ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ», щодо капітального ремонту обладнання турбінного відділення в 1,2 та 3 блоках вартістю 24,51 млн. грн.

Засновниками цього підприємства тоді були Василь Бойчук, Олександр Валковський, Любов Котик, Олександр Толстов, Іван Філоненко та Едуард Шалімов.

Їх єдиними конкурентами на тендері була полтавська фірма ТОВ «Квант-Сервіс». Їх пропозиція була дорожчою. На той час засновником фірми був Олег Ващенко, а директором Гнітько Едуард. Раніше він був серед засновників.

І хоча тоді ТОВ «Квант-Сервіс» не стало переможцем торгів, ми вбачаємо змову під час здійснення даної закупівлі, бо Едуард Гнітько у 2017 році стає бенефіціаром дочірнього підприємства ТОВ «НМУ “ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ» - КИЇВСЬКЕ ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "НМУ" ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ".

Взагалі 2015 рік видався дуже вдалим для ТОВ "Квант Сервіс", виручка підприємства склала понад 400 мільйонів гривень.

Але вже у 2016 році справи підприємства пішли на спад, підприємству вдалося заробити лише 250 тисяч гривень.

А в січні 2017 року ТОВ "Квант Сервіс" подало до суду заяву про визнання його банкрутом.

Кредиторські вимоги до підприємства заявили два підприємства: ТОВ "Селезія" з Києва, якому ТОВ "Квант Сервіс" заборгував 536 928 грн. та ТОВ "Укрнафтогазресурс" з Харкова, якому ТОВ "Квант Сервіс" заборгував 550 000 грн.

Доволі швидко підприємство було визнано банкрутом та ліквідовано. Погашення вимог кредиторів не відбулося.

Але з даним рішенням не погодилося Головне управління Державної фіскальної служби України у Полтавській області.

Апеляційний суд направив справу на новий розгляд до Господарського суду Полтавської області.

ДПІ у м. Полтаві за наслідками проведення перевірок по взаємовідносинах з контрагентами, було донараховано боржнику суми грошових зобов'язань. Загальна сума донарахованих грошових зобов'язань становить 94 372 441,75грн.

ТОВ "Квант-Сервіс" визначено контролюючим органом як підприємство, яке брало участь у схемах постачання та використання сумнівного податкового кредиту та задіяно у міжрегіональних схемах ухилення від оподаткування за травень-червень 2016р. по взаємовідносинам з ТОВ "Дак Стоун" на загальну суму ПДВ- 4485,9 тис.грн. Також було встановлено, що боржник у період 2014 -2016 р.р. здійснював ризикові операції, та при проведеному аналізі податкових накладних було встановлено факти невідповідності у підприємства номенклатури придбання поставки товарів, а отже податкові зобов'язання сформовано неправомірно з метою надання вимоги покупцям у вигляді мінімізації податку до сплати, про що також свідчить податкова віддача по ПДВ, яка за 2015-2016р.р. склала 0%.

Далі справа розглядалася у Господарському суді Полтавської області до червня 2019 року.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 31.05.2018 р. визнано грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області на суму 156 768 598,54 грн.

27.06.2019 року підприємство було визнано банкрутом.

ТОВ "Квант-Сервіс" так і не виплатило борги ТОВ "Селезія" та ТОВ "Укрнафтогазресурс. Держава ж втратила 156 768 598,54 грн. несплачених податків.

Варто зауважити, що за час свого існування ТОВ "Квант-Сервіс" було фігурантом низки кримінальних проваджень.

У 2012 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № 32012180000000015 за фактом умисного ухилення від сплати податків у значних розмірах.

У 2013 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № 320132000000000003 за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «Сумисільгоспторг» за ознаками злочину, передбаченого ст. 212 ч.3 КК України.

У 2015 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № 12013170000000131, внесеному 02.04.2015 до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу 2012-2014 p.p. службові особи ТОВ «НВП «Комплект ліга», ТОВ «Спецмехсервіс», ТОВ «Квант-сервіс», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи всупереч інтересам служби, за попередньою змовою з невстановленими особами, здійснили ряд фінансово-господарських взаємовідносин із підприємствами, що мають ознаки фіктивності.

У 2015 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № 32015170000000037 від 18.08.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «ІКМ «Серпень» (код ЄДРПОУ 39350934) протягом 2015 року, отримуючи кошти від підприємств - контрагентів за товарно-матеріальні цінності та послуги, постачання і надання яких не відбувалось та знімаючи, а також перераховуючи зазначені кошти в адресу інших підприємств, ухилились від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

Слідчий вказує, що службові особи ТОВ «Квант-Сервіс» (код 31801260) протягом 2015 року перерахували в адресу ТОВ «ІКМ «Серпень» кошти в суму 12,05 млн.грн. з призначенням платежу за оренду обладнання.

У 2015 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № №32015170000000057 від 21.12.2015 року, за фактами фіктивного підприємництва, що завдало збитків державі у великих розмірах, та пособництва в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненого в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб.

У 2021 році підприємство було фігурантом кримінального провадження  № 32021100110000002 від 06.01.2021 за фактом ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених в установленому законом порядку, вчиненого службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в особливо великих розмірах у загальній сумі 672 604 294 грн., а також до нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на суму 159 847 154 грн., пені на суму 267 767 759 грн. (загальна сума платежів 1 100 219 207 грн.).

Як бачимо, підприємство з 2012 року фігурувало у низці кримінальних проваджень, пов'язаних з ухиленням від сплати податків. В результаті підприємство заборгувало державі 156 768 598,54 грн.

Варто зауважити, що у 2014-2016 роках підприємство співпрацювало з рф, яка перебувала під санкціями.

В цей час засновником підприємства був Едуард Гнітько, який на той час був помічником "патрійота"-свободівця Юрія Бублика.

Бублику ніяк не заважало те, що підприємство його помічника закупило на росії товарів на 11,5 мільйонів гривень мінімум !

Проте, "Квант-Сервіс" лише одне з підприємств родини Капустян.

Ще одним підприємством з бізнес-імперії Бубликів-Капустянів-Кравченко є ТОВ "Квант Пром".

Підприємство займається виготовленням виробів із деревини, та хвалиться виконаними об'єктами на своєму сайті.

ТОВ "Квант Пром" співпрацює і з VIP-клієнтами з місцевої "иліти", серед них співробітники поліції, СБУ та прокуратури, які за це покривають незаконну діяльність бізнес-імперії Бубликів-Капустянів.

Серед VIP-клієнтів ТОВ "Квант Пром" був і міський голова Полтави Олександр Мамай, якому вони робили оздоблення будинку на Світанковій.

Олександра Мамая з родиною Капустян пов'язують і спільні контрагенти. Мамай з Кивою були задіяні у схемі постачання вугілля з окупованих територій Донецької та Луганської областей на Харківську ТЕЦ № 5, часткою в якій володів однопартієць зрадника Киви по ОПЗЖ Юрій Бойко.

Тож не дивно, що Юрій Бублик, який тісно пов'язаний з родиною Капустян, досі лишається депутатом Полтавської міської ради і його ніяк не можуть відкликати. Обрання нового депутата Полтавської міської ради, замість Бублика, пів року блокує Полтавська ТВК, секретарем якої у січні 2022 року став ставленик Іллі Киви Артем Хворостенко від ОПЗЖ.

ТОВ "Квант Пром", як і інші підприємства бізнес-імперії Бубликів-Капустянів працює з численними порушеннями законодавства.

З 2018 року в Октябрському районному суді міста Полтави розглядалася кримінальна справа стосовно колишнього дизайнера ТОВ "Квант Пром" Зайцева В.В., котрого підприємство безпідставно звинувачувало у привласненні 671 504 гривень. Проте, в ході судового розгляду було виявлено численні порушення у веденні фінансового обліку самим підприємством та його посадовими особами, що було підтверджено результатами судово-економічної експертизи. В результаті підприємство відмовилося від приватного обвинувачення, а кримінальне провадження було закрито.

Нагадаємо, що на життя Зайцева було скоєно замах, викрадено автівку та документи. А самого Зайцева оголосили у міждержавний розшук. Викрадену автівку працівниками поліції було затримано у Київській області і, незважаючи на покази, отримані від викрадачів, прокурор Столітній прийняв рішення закрити вказану кримінальну справу. Спокусившись, мабуть, на безкоштовний білет у майбутній бордель чи готель.

У 2015 році ТОВ "Квант Пром" постачав столярні вироби на росію.

За офіційними даними підприємство поставило столярних виробів на 10-15 мільйонів гривень.

ТОВ "Ауріта Полтава" та "Еліс б'юті" є афілійованими структурами "преміум" фітнес-клубу "Вітамін".

У 2015 - 2021 роках ФОПи "Вітаміну" отримали виторг в розмірі 21 мільйон 553 тисячі гривень.

Основна частина цих коштів була перерахована на рахунок ТОВ "Еліс Б'юті". За вказаний період на рахунки ТОВ "Еліс Б'юті" надійшло 24 мільйони 454 тисячі гривень.

Частинку коштів ТОВ "Еліс Б'юті" перерахувало на рахунок ТОВ "Ауріта Полтава", кошти на цей рахунок перераховував і ФОП Чаленко. Загалом на рахунок підприємства у 2015 - 2021 роках надійшло 11 мільйонів 326 тисяч гривень.

Як бачимо, вкладені гроші продовжують приносити прибуток бізнес-імперії Бубликів-Капустянів, хоча, вони мали приносити прибуток державі, якби ті повністю заплатили податки.

Повертаючись до Юрія Бублика, варто зауважити, що з братами Бубликами та Ковалівською сільською радою родину Капустян пов'язує ще й те, що батько Юрія Капустяна Василь Іванович має два зареєстрованих Селянських (фермерських) господарства на території Ковалівської сільської ради - СФГ "Схід" та СФГ "Колос".

Василь Капустян має у власності 9 земельних ділянок на території Ковалівської сільської ради, а його дружина Капустян Людмила Йосипівна 8 земельних ділянок.

Пов'язують Юрія Капустяна з Юрієм Бубликом і майже родинні відносини, адже Бублик є кумом Капустяна.

Юрій Капустян та Юрій Бублик

Також Капустян з'являвся разом з Бубликом на різних акціях ВО "Свобода", коли Бублика ще не виключили з партії.

Бачили Юрія Капустяна з родиною і на масових гуляннях в Ковалівці, котрі організовували брати Бублики.

На цих гуляннях "патрійоту"-свободівцю Бублику було відведено одну з ключових ролей, що небайдужі громадяни встигли зафільмувати.

Юрій Бублик, будучи депутатом Верховної Ради, знаходив час підтримати свого кума під час розширення спільного бізнесу. Він відкривав магазин "Квант Пром" на Анни Ахматової, 35 у місті Києві та Салон меблів "Квант" на Конституції, 13 у Полтаві.

Бублик, Капустян та Гнітько є основними учасниками бізнес-імперії Капустянів-Бубликів, яка продовжує розростатися.

Але зростанню бізнесу сприяють не якісні бізнес-стратегії, а корупція, кумівство, зв'язки у правоохоронних органах.

Найбільш цинічно виглядає участь у цих оборудках Юрія Кравченка, який на хвилі революції відновився в прокуратурі (завдячуючи судимому за корупцію Юрію Бублику). Та згодом зумів пролізти повз службу внутрішньої безпеки НАБУ, зміг очолити один із структурних підрозділів НАБУ, приховавши свої кримінальні правопорушення, що передували звільненню з прокуратури.

Виникає цілком логічне питання до внутрішньої безпеки НАБУ: як можна допустити призначення на посаду людини, партнери якої співпрацюють з державою-агресором, підтримують тісні зв'язки з колаборантами Мамаєм і Кивою, та  продовжують грабувати воюючу державу.

І питання до Юрія Кравченка: коли ви припините покривати злочинців, які вкрали в держави тільки задокументованих 156 мільйонів гривень, та підете у відставку?

Читайте також
Деградація судів в Україні: замість взірця правосуддя — інструмент корупції
Кримінал
Влада Диканьки порушує право людини на працю, а громада платить
Полтава
У Диканьці знайшли вкрадений чиновниками резервуар для води
Полтава
Колумбія знову лідер на світовому наркоринку
Кримінал
Після ракетного терору у Полтаві активізувалися мародери
Кримінал
Людожери в українській подобі
Кримінал