Created with Sketch.

Полтавських комунальників змусять заплатити за не прибрані взимку вулиці

17.03.2017, 11:01

У Полтавському АМКУ з’ясували, що «ЖЕО № 2» та «УМБ №23» не надавали послуги належним чином. А міське Управління ЖКГ, яке не проконтролювало цей процес, має повернути невикористані кошти до бюджету.

У ході розслідування служба довела, що підприємство не має необхідної кількості двірників. Наслідок цього — надання неякісних послуг з прибирання прибудинкових територій цієї зими. Це призвело до збільшення травматизму серед полтавців.

В ТЕМУ: Майже 4 тис. полтавців травмувалося через нерозчищені тротуари – АМКУ

В АМКУ дії «ЖЕО №2» кваліфікували як порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Адже такі дії можуть призвести до утиснення інтересів споживачів. За умови конкуренції на ринку, вони були б неможливими.

КП «ЖЕО №2» має сплатити штраф у розмірі 68 тис. грн. Щодо «УМБ №23», цей орган мав надавати послуги по зимовому утриманню вулично-дорожньої мережі.

— Цієї зими ми взяли інформацію з травмпунктів. Крім того, до нас масово зверталися полтавці. Та і усі ми ходили містом і бачили якість наданих послуг «ЖЕО №2» «УМБ №23», — розповів голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

У ході дослідження ПАТ «УМБ №23» не надало інформації та копій підтверджуючих документів стосовно технічної можливості виконання в повному обсязі умов договору з УЖКГ щодо зазначених послуг. Крім того, споживачі не мали альтернативи в їх отриманні. А це свідчить про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

— Представники ПАТ «УМБ №23» не прибули на засідання колегії. Раніше не допустили до перевірки. Коли прийшла комісія, її змусили чекати, не надали договір, та усі необхідні документи, пославшись на лікарняні та відпуски співробітників, — Оніщенко.

Так, відповідно до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою на 2016 рік «ЖЕО №2» отримало 4,5 млн грн з місцевого бюджету на утримання житлового фонду тергромади Полтави, у тому числі щодо заходів по утриманню територій «червона лінія». Тому можна говорити про те, що бюджету нанесені збитки за рахунок повноцінного фінансування робіт, які фактично в цьому обсязі не виконуються.

В АМКУ вважають, що саме бездіяльність міського УЖКГ призвела до порушень законодавства з боку «ЖЕО №2» та «УМБ №23». Тому Управління має понести відповідальність за створення умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Володимир Оніщенко наголосив на тому, що АМКУ буде контролювати прибирання міста у весняний період:

— Сподіваємося, що достукаємося до міської влади і своїми рішеннями підштовхнемо їх звернути увагу на ситуацію, що склалася на ринку житлово-комунальних підприємств у межах міста Полтави — тут є низка питань.

У січні Полтавське тервідділення АМКУ розпочало справу через неналежне прибирання вулиць КП «ЖЕО №2». Крім того, на початку лютого розпочалося провадження по «УМБ №23» за неякісне виконання обов’язків. У обох справах також фігурує Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому, яке мало контролювати дії цих органів та було замовником їхніх послуг.

Віктор Карпенко

Читайте також
Лицарі сили та килиму
Полтава
Полтавські чемпіони продовжують боротьбу
Полтава
Від «прокурора-чупакабри» до «золотих посад»
Полтава
На Полтавщині вночі стався землетрус
Полтава
Зеленмак готується до виборів
Полтава
Черговий деревопад у Полтаві
Полтава