Created with Sketch.

Прапори на Монументі Слави встановили всупереч Закону

24.08.2016, 14:20

Самими прапорами проблем міста та країни не вирішити 

Полтавська міська влада встановила табличку національної пам’ятки на Монумент Слави в центрі міста після тривалої епопеї з встановленням/демонтуванням стягів з Монумента. Усупереч цьому з порушенням Закону «Про охорону культурної спадщини» 23 серпня представники місцевої організації ВО «Свобода» з допомогою альпініста та квадрокоптера знову закріпили український та червоно-чорний прапори на пам’ятці. 

Дивна реакція (точніше, її відсутність) із боку правоохоронців, які слідкували за порушенням Закону

Цим члени організації свідомо порушили Закон України «Про охорону культурної спадщини».

Прокоментував Юліан Матвійчук, голова Полтавської міської організації ВО «Свобода» у своєму Фейсбук.

Згідно з Постановою КМУ від 03.09.2009 № 928 Монумент Слави в місті Полтава є пам’яткою архітектури національного значення. Це засвідчено в переліку Пам'яток культурної спадщини національного значення Полтавської області, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Ознайомитися з повни списком памяток можна за покликанням: Пам'ятки культурної спадщини національного значення Полтавської області, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Статус пам’ятки національного значення означає, що Монумент занесено в список культурної спадщини й охороняється Законом. Так відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», заборонена будь-яка діяльність юридичних або фізичних осіб, яка створює загрозу об’єкту культурної спадщини або порушує законодавство у сфері охорони культурної спадщини.

Також у Законі йдеться, що надання або відмова в наданні дозволу,погодження чи висновку про будь-які роботи з об’єктом культурної спадщини приймається органом охорони культурної спадщини протягом одного місяця з дня подання фізичною чи юридичною особою відповідних документів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У випадку безпідствного чи самостійного впливу на пам’ятку ( роботи з нею, встановлення чи добудови об’єктів), відповідні органи змушені покарати порушника адміністративною відповідальністю, залежно від вчиненого.

Редакція «Останнього Бастіону» переконана, що любити Україну та проявляти патріотизм потрібно через щоденні вчинки, які спрямовані на потвеодження фундаментальних цінностей кожного громадянина. Із цим нічого спільного не мають псевдопатріотичні акції, що здійснюються на замовлення окремих політичних проектів і мають на меті вчинити резонанс у суспільстві.

У Полтаві функціонують сотні громадських об’єднань і політичних партій. Кожна з них може вивісити свій прапор на Монументі Слави, проявивши свою позицію. Та самими прапорами проблем міста й країни не вирішити. Від кількості вивішених прапорів на Монументі Слави не залежить перемога у війні на Сході України, не залежить якість і рівень медичної допомоги, освіти, не залежить зростання рівня життя і доходів.

«Останній Бастіон» свідомо утримався від коментування ситуації в день чергового встановлення прапорів. У той час бастіонівці займалися визначенням придатної площі під нову артезіанську свердловину питної води для мешканців забрудненої Сенчі, завезенням матеріалів для ремонту даху Божківського НВК, організацією круглого столу з питань екологічної безпеки регіону під час видобутку природного газу.

Уважаємо, що саме гідні вчинки є найкращим підтвердженням любові до своєї землі та громади. Учинки, які здійснюється з доброї волі та свідомої позиції, а не під конкретну дату й «на камеру».

Читайте також
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава