Created with Sketch.

«ПриСмак» корупційних дій голови Миргородської РДА

28.05.2018, 08:56

Минув тиждень, як Полтавський обласний керманич В.А. Головко разом із своїм першим заступником А.А. Пісоцьким та за всебічної підтримки керманича Миргородського району Ю.М. Коваленка святково та урочисто перерізали стрічку розпочатого ТОВ «Східний геологічний союз» будівництва Кошевойського родовища.

Але святкове дійство вийшло з гірким присмаком невдоволення та зневіри мешканців навколишніх сіл Савинців та Зеленого Кута. Люди, які з давніх-давен живуть на цій землі, люди, які щороку обробляють цю землю і дбають про неї, тепер вимушені відстоювати та захищати своє конституційне право на життя на ній, лише тому, що обласна та районна влада стала на бік меркантильного інтересу приватного бізнесу.

Мешканці села Савинці та Зеленого Кута обурені зухвалими діями ТОВ «Східний геологічний союз», яке розпочало будівництво родовища. Ніякого громадського слухання, жодного бажання спілкуватися із місцевим населенням, велика купа різних невиконаних обіцянок, відкритий підкуп селян на свою підтримку (обіцянка працевлаштування, харчовий набір тощо), а на додаток ще й «гра у хованки» за спинами привезених «тітушок» під час урочистого відкриття родовища - ось такий варіант «співпраці» обрало керівництво ТОВ «Східний геологічний союз», очолюване Людмилою Кучменко. Але про ці реалії та проблеми місцевих мешканців ви не почуєте із провладних ЗМІ, звідти лунають лише «хвалебні оди» обласним керманичам та приватним бізнесменам, які начебто збагатять Полтавщину та народ. Щодо наслідків ігнорування екологічних проблем – цим питанням влада не переймається, бо ні Головку, а ні Пісоцькому там не жити.

При вивченні е-декларації Юрія Миколайовича Коваленка за 2016 та 2017 роки спливла деяка цікава інформація, яка свідчить про порушення паном Коваленком норм Закону України «Про запобігання корупції», а саме статті 46 пункт 5 та 5-1:

Інформація, що зазначається в декларації.

5) інші корпоративні права, що належать суб’єкту декларування або членам його сім’ї, із зазначенням найменування кожного суб’єкта господарювання, його організаційно-правової форми, коду Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, частки у статутному (складеному) капіталі товариства, підприємства, організації у грошовому та відсотковому вираженні;

5-1) юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї. Термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" вживається у значенні, наведеному в Законі України"Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Жодної згадки про корпоративні права та назву юридичної особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї, в деклараціях Ю.М. Коваленка за два роки немає.

Станом на травень 2018 року Юрій Миколайович Коваленко є співзасновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Смак Миргородщини» (ЄДРПОУ 36328859, вул. Старосвітська, 5, кв. 38, м. Миргород, Полтавська область, 37600. Офіційне посилання в інтернеті - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details... який вніс до статутного капіталу підприємства 500 тисяч гривень.

До державної служби, Юрій Миколайович був генеральним директором ТОВ «Смак Миргородщини», а з квітня 2014 року передав повноваження своїй дружині Людмилі Григорівні Коваленко.

Як наразі працює підприємство, які прибутки має та які податки сплачені підприємством під керівництвом Людмили Коваленко – невідомо, але те що підприємство надало пані Людмилі поворотну фінансову допомогу у розмірі 1,444 мільйона гривень свідчить про те, що справи йдуть вгору. Щоправда, річна заробітна плата пані Людмили склала лише 42150 гривень, тобто трохи більше 3500 гривень щомісячно – невеликі гроші.

Як показово законослухняний керівник, Юрій Коваленко немає у власності жодного квадратного метра житлової площі, володаркою трьох (!) квартир є дружина Людмила Коваленко. Одна квартира, у відповідності до декларації, має європейську адресу у Німеччині. Дивно якось – чи не на випадок, бува, евакуації? Зате пан Юрій володіє двома автомобілями, має нежитлову будівлю площею 764,9 м2 та земельну ділянку 46400 м2.

Обурені на голову Миргородської РДА Юрія Коваленка селяни ще й за те, що наобіцяв розпочати будівництво футбольного майданчика із штучним покриттям, та так нічого і не зробив. На запитання Останнього Бастіону стосовно будівництва футбольного майданчика Юрій Коваленко відмовився відповідати, посилаючись на Конституцію.

Так і живемо… У владному кабінеті чиновник нехтує нормами законів України, а як тільки опиняється в незручній для себе коханого обстановці – миттєво згадує всі закони та статті Конституції. Мімікрія – як спосіб управління.

І наостанок. Нагадаємо про відповідальність за порушення обов’язку декларування корпоративних прав особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у відповідності до Закону України «Про запобігання корупції»:

Адміністративна – подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 КУпАП). Відповідальність настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (176 200 – 440 500гривень).

Кримінальна - подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 366-1 ККУ). Відповідальність настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (440 500 гривень).

Вважати публікацію офіційними зверненням до НАЗК, НАБУ та прокуратури Полтавської області.

Олег Підгорний

Читайте також
Полтавцям від полтавців: земляки передали дрони воїнам 66-ї ОМБр
Полтава
Пирятинські аграрії намагаються знищити пам'ятку доби Русі
Полтава
Недоброчесна суддя-відкривачка Лариса Гольник не змогла обратися до ВККСУ
Полтава
На захід від Кременчука виявили ідеальний автобан
Полтава
Чергову лісосмугу зрубали на дрова у Полтавському районі
Полтава
Звільнення Тетяни Корост пішло на користь Котельві — жителі громади
Полтава