У більшості кейсів ПриватБанк приховав причетність олігархів до проблемних боржників банку.
Уже декілька місяців в ЗМІ висвітлюється конфлікт за порт «Боріваж», який вилився в десятки судових та кримінальних справ. Слід зазначити що компанії групи «Боріваж» загалом заборгували «ПриватБанку» понад 5 млрд грн і, судячи з усього, не мають наміру їх повертати державному банку.
Про це інформує Обозреватель.
Окрім цього окремою інтригою у цій справі є той факт що Коломойський та Боголюбов офіційно виступають засновниками ТОВ «Боріваж», що підтверджено документально та не оспорюється ними. Це чи не єдиний такий випадок, адже у більшості кейсів Боголюбов і Коломойський приховали свою причетність до проблемних боржників банку за складною структурою офшорних компаній і підставних осіб.
Як випливає з даних торгівельної платформи СЕТАМ, «ПриватБанк» виставив на продаж частину права вимоги за кредитними договорами до ТОВ «Боріваж» в розмірі майже 3 млрд 556 млн грн. Стартова ціна лота становить близько 3 млрд 428 млн грн. Самим аукціоном передбачено зниження вартості лота до 2 млрд грн.
Чому банк продає кредит замість того щоб продати заставлений під нього порт залишається загадкою та викликає багато питань.
У 2015 році компанія PricewaterhouseCoopers оцінила порт «Боріваж» в 340 млн дол. Експерти ринку вважають, що на сьогодні його вартість не впала, а навпаки збільшилась у зв’язку із критичною важливістю експорту зерна для України під час війни. І наче банк може погасити повністю видані кредити шляхом продажу заставленого майна порту «Боріваж». Однак при продажу кредиту ніякий інвестор в здоровому глузді не заплатить за «квиток на війну» таку суму, адже порт вже обтяжений фіктивною іпотекою на користь компанії Боголюбова.
І це, звісно, не може їх не турбувати. А тому викупити кредит із знижкою це якнайвигідніший для них варіант розвитку подій.
Тож, явно не чисті на руку співробітники державного банку всіляко діють на користь Боголюбова та Коломойського і намагаються допомогти їм вирішити дві проблеми одночасно: а) не повернути кредити в повному обсязі; б) «викупити» свою відповідальність. Адже в разі продажу прав за кредитними договорами «ПриватБанку» втратить можливість пред’явити будь-які претензії до власників групи компаній «Боріваж».
Тож запасаємося «попкорном» та спостерігаємо за тим хто стане покупцем кредиту, та за чиєю спиною цього разу сховаються Коломойський та Боголюбов викуповуючи свій же борг.
Схоже що нікого в цій ситуації не хвилює що державі будуть завдані збитки в сумі 1,5-2,5 млрд грн. Адже співробітникам «ПриватБанку» чомусь інтереси Боголюбова з Коломойським ближчі за державні.