Created with Sketch.

Про ізраїльський досвід «обміну полоненими»

16.01.2020, 19:05
Кадр із фільму «Операція Ентеббе»

Як насправді розв'язували питання заручників одноплемінники Зеленського.

Отже, вникайТЕ!

Одним із методів інформаційного впливу є маніпуляція фактами. Деякі події максимально поширюються, а про інші не згадують. Щось схоже відбулося при інформаційній кампанії під час останнього обміну полоненими.

Було сформовано дуже гарний посил про одного ізраїльського солдата, котрого обміняли на 1027 терористів. Мова ішла про Ґілада Шаліта (нижче на фото), якого обміняли на бойовиків ХАМАСу у 2011 році.

Левова частка споживачів інформації сприймає все емоційно і вважає такий хід великою перемогою. Тим більше, для переважної більшості спрацьовував той фактор, що Ізраїль це впливова держава, а йде на такі поступки, то чому ж ми не можемо?

Та великі коментатори і маніпулятори забувають про такі методи звільнення заручників як у 1976 році під час "операції Ентеббе". Тоді бойовики з "Народного фронту визволення Палестини" та німецької марксистської організації "Революційні осередки" захопили літак компанії Air France, на борту якого було 248 пасажирів та 12 членів екіпажу.

Літак терористи доставили в аеропорт міста Ентеббе, що в Уганді. Екстремісти мали домовленості з місцевими диктатором Іді Аміном, котрий дозволив розмістити заручників у себе. Згодом терористи відпустили частину заручників (не ізраїльтян) і почали вимагали звільнення 53 палестинців в обмін на 106 євреїв.

В обмін Ізраїль спланував операцію котра ввійшла в історію під декількома назвами: "Антеббе", "Йонатан", "Кульова блискавка".

4-го липня 4 літаки С-130 "Геркулес" зі спецназом під командуванням підполковника Йонатана Натаньяху взяли курс на Ентеббе. Вони летіли на висоті 30 метрів, аби радари єгиптян, саудівців та суданівців не помітили їх.

Задум був таким, щоб проїхати на аеродром під виглядом кортежу Іді Аміна. Для цих цілей був використаний чорний Мерседес (на фото). Щоправда, цей маневр себе не виправдав, бо ізраїльтяни не знали, що Амін недавно придбав білий Роллс-ройс.

Операція все одно була успішною. Її результатом стало звільнення 102 заручників, ліквідація 8 терористів та 45 угандійських солдатів. Також на аеродромі були знешкоджені всі винищувачі МІГ-17 та МІГ-21, які могли задіяти в погоні за ізраїльтянами.

Безпосередньо при евакуації загинув Йонатан Натаньяху (керівник групи спецназу, брат майбутнього прем'єра Ізраїлю Беньяміна Натаньяху).

Ізраїль виконав завдання максимум, звільнив своїх громадян. Хоча наземну операцію на території іншої держави критикували в Раді безпеки ООН, також її засудили в СРСР та арабських країнах.

Ось і справжній "обмін полоненими", а не ті ФСБшні уловки, які нам нав'язують.

Учасник російсько-української війни. Дослідник питань національної безпеки. Блогер

Читайте також
Як утворився протестантизм
Опінії
Таємний орден Гетьманщини. Козацькі монастирі. Епізод 3. Трахтемирів
Історія
Віктор Кравченко — совєтський діяч, який втік в США, де випустив світовий бестселер про злочини СРСР
Історія
Детройтський кейс. Частина четверта
Опінії
Детройтський кейс. Частина третя
Опінії
Детройтський кейс. Частина друга.
Опінії