– Міністерство охорони навколишнього середовища, держава й уряд щорічно отримують мільярди доларів від продажу своєї квоти парникових газів згідно з Кіотським протоколом. Ці гроші мають бути спрямовані тільки на вирішення екологічних проблем, – зазначив експерт.
Фахівця обурило, що міська й обласна влада не вчиняють жодних дій щодо закриття звалища. Замість пропонованої чиновниками рекультивації смітника, Сікалов наполягає на будівництві сміттєпереробного заводу.
– Кіотські гроші можна витратити, зокрема, на проблему Макухівського сміттєзвалища. Полтавська обласна, районна рада та облдержадміністрація повинна розробити проект будівництва переробного заводу, подати цей проект у Міністерство екології на затвердження, отримати кошти на будівництво й вирішити наявну проблему, – Сікалов.
Мешканці Макухівки виступають за будівництво переробного комбінату. На їхню думку, завод доцільніше будувати не в самій Макухівці.
– Ми розташовані на річці Коломак, що впадає у Ворсклу. У свою чергу Ворскла живить Дніпро. Ці води йдуть у Чорне море. Уявіть собі масштаб екологічного лиха від розташування смітника та його викидів, – активіст Віталій Ільченко.