Created with Sketch.

«Проблема Макухівського звалища вирішується будівництвом сміттєпереробного заводу» – фахівець із екології Сікалов

09.07.2016, 11:24

Екологічну проблему Макухівського сміттєзвалища можна вирішити за гроші, які Україна отримує від продажу своєї квоти невикористаного обсягу парникових викидів за Кіотським протоколом. Про це зазначив фахівець із енергетики та екології Геннадій Сікалов на виїзному засіданні полтавської комісії з питань функціонування Макухівського сміттєзвалища.

Сікалов заявив, що проблема звалища вирішується через створення сміттєпереробного комбінату. Фахівець також уточнив, де посадовцям слід шукати фінансової підтримки у реалізації проекту.

– Міністерство охорони навколишнього середовища, держава й уряд щорічно отримують мільярди доларів від продажу своєї квоти парникових газів згідно з Кіотським протоколом. Ці гроші мають бути спрямовані тільки на вирішення екологічних проблем, – зазначив експерт.

Фахівця обурило, що міська й обласна влада не вчиняють жодних дій щодо закриття звалища. Замість пропонованої чиновниками рекультивації смітника, Сікалов наполягає на будівництві сміттєпереробного заводу.

– Кіотські гроші можна витратити, зокрема, на проблему Макухівського сміттєзвалища. Полтавська обласна, районна рада та облдержадміністрація повинна розробити проект будівництва переробного заводу, подати цей проект у Міністерство екології на затвердження, отримати кошти на будівництво й вирішити наявну проблему, – Сікалов.

В ТЕМУ: СПЕЦРЕПОРТАЖ. МАКУХІВКА: Полтавська зона відчуження

Мешканці Макухівки виступають за будівництво переробного комбінату. На їхню думку, завод доцільніше будувати не в самій Макухівці.

– Ми розташовані на річці Коломак, що впадає у Ворсклу. У свою чергу Ворскла живить Дніпро. Ці води йдуть у Чорне море. Уявіть собі масштаб екологічного лиха від розташування смітника та його викидів, – активіст Віталій Ільченко.

Місцева громада поставила ультиматум полтавським посадовцям. Макухівці заявили про піший похід у Київ під Адміністрацію Президента та до Міністра екології Семерака, якщо протягом місяця чиновники не почнуть закривати сміттєзвалище чи реалізовувати проект будівництва сміттєпереробного заводу. 

Читайте також
Держекоінспекція вже йде по душі «зелених ямщиків»
Полтава
Платники Полтавщини сплатили майже 300 мільйонів гривень податкового боргу
Полтава
Зеленський таємно повідомив про таємні пункти в таємній угоді.
Полтава
Адмінмежі Полтавщини — портал в інші цивілізації
Полтава
Німецьким волонтерам знедолені сім'ї Полтавщини важливі, а українській державі — ні
Полтава
Бригада «Буревій» отримала необхідне обладнання від Машівської громади
Полтава