Created with Sketch.

Проєкт Arctic LNG 2 майже припинив видобуток газу через санкції на експорт, - Bloomberg

12.11.2024, 15:36

Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.

Про це інформує Bloomberg, посилаючись на власні поінформовані джерела.

Зазначається, що родовища, які живлять завод, у перші десять днів листопада перекачували в середньому 0,4 млн кубометрів газу на день. Показники впали більш ніж на 90% від середнього видобутку у жовтні. 

Крім того, це стало найнижчим середнім рівнем видобутку для російського проєкту щонайменше з вересня 2023 року. Навіть під час пусконалагоджувальних робіт і введення в експлуатацію першої лінії Arctic LNG 2 в четвертому кварталі минулого року її родовища виробляли від 2 млн до майже 14 млн кубометрів на добу.

Як додає Bloomberg, Arctic LNG 2 має ключове значення для російських амбіцій щодо збільшення експорту ЗПГ і розвитку Північного морського шляху, тому він став об'єктом кількох хвиль західних санкцій за останній рік.

Проєктна потужність заводу становить 19,8 млн тонн ЗПГ на рік, але наразі працює лише одна технологічна лінія, здатна виробляти 6,6 млн тонн на рік.

Читайте також
Коломойський знову хоче обʼєднати з Порошенком справи про оскарження санкцій РНБО
Політика
«Газпром» відмовився від ідеї турецького «заднього ходу» на газовий ринок Європи
Економіка
Глава «Ростеху» найняв у США юристів для зняття санкцій
Війна
Послання до Москви від Ліндсі Грема
Політика
Естонія просить Данію закрити протоки для «тіньового флоту» РФ
Світ
Фрідріх Мерц підтримує заборону «Північного потоку»
Війна