На Миколаївщині працівники МВС і Національної поліції перешкоджають роботі комбайнів місцевих селян.
Нарешті стало відомо, яку саме «інвестиційну няню» на форумі в Давосі в січні 2020 року Недієздатний обіцяв надавати підприємцям. Звати цю няню Арсен Борисович, а з результатами її діяльності можна прямо зараз ознайомитись в селі Чаусове-2 Первомайського району Миколаївської області, де Аваков вивів на поля свої поліцейську зграю й намагається захопити чужу землю та зібрати чужий урожай соняшника.
Від імені Авакова безпосередньо на місці рейдерським захопленням керують начальник Головного управління поліції в Миколаївській області Сергій Шайхет (відомий пройдисвіт, який фальсифікував кримінальні справи, працюючи слідчим Печерського райуправління; за це Шайхета вигнали з міліції, але після поновлення на службі він завдяки Авакову зробив блискучу кар’єру. Оскільки батько Шайхета очолює охоронну фірму Коломойського «Секьюрайти» і є бізнес-партнером Ігоря Палиці) та колишній перший заступник командувача Національної гвардії України Олександр Кривенко.
А сама ідея захопити 1500 га землі, що колись належала колгоспу «Шлях Леніна», була розпайована й передана в приватну власність ще далекого 1997 року, належить Артему Пшонці, довірених людей якого Аваков зараз взяв під свій захист і витягує з лави підсудних.
Ця історія тягнеться з 2012 року – тоді, виконуючи вказівку молодшого Пшонки, голова Миколаївської обласної держадміністрації Микола Круглов наказав голові Первомайської райдержадміністрації Борису Демченку виготовити фальшиві акти на 1500 га землі колишнього колгоспу «Шлях Леніна» Первомайського району Миколаївської області поблизу села Чаусове-2. Безпосереднім керівником операції з захоплення землі був призначений тодішній начальник управління прокуратури Миколаївської області Юрій Марченко та його батько, генерал-майор міліції у відставці Микола Марченко, а всю технічну роботу виконувала довірений адвокат угруповання «Мультика» Оксана Валешинська.
У червні 2013 року батько та син Марченки й Валешинська привезли до Первомайська кілька десятків «тітушек» з Києва та Одеси й спробували вчинити збройний напад та захопити землю, маючи на руках фальшиві державні акти. Селяни напад відбили, а невдовзі Фортуна повернулась до рейдерів задом: двоє з «тітушек», у яких була вилучена зброя, отримали реальні строки позбавлення волі. А Генеральна прокуратура України за моєю заявою влітку 2014 року розпочала розслідування в кримінальному провадженні про вчинення групою рейдерів у складі батька та сина Пшонок, Круглова, Демченка, Валешинської та ін. кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. У наступному я звернувся до Генеральної прокуратури України з заявою про вчинення аналогічного кримінального правопорушення екс-прокурором Марченком та його батьком.
Попри це батько та син Марченки й Валешинська ще два рази намагались захопити землю колишнього колгоспу «Шлях Леніна», але в 2017 році Генеральна прокуратура направила до суду кримінальні провадження відносно рейдерів: спочатку – щодо колишнього голови райдержадміністрації Демченка, його заступника Бондаренка та начальника районного відділу Держкомзему Шарандака (Демченко, до речі, був арештований Печерським судом і провів кілька місяців в Лук’янівському СІЗО), потім – відносно Валешинської. А у 2019 році на лаву підсудних за спробу рейдерського захоплення землі в Первомайському районі Миколаївської області потрапили батько та син Марченки. Що стосується підроблених актів на землю, то вони є речовим доказом у справі.
Я про цю історію писав неодноразово, навіть зняв невеличкий сюжет про те, як генпрокурор Рябошапка, як тільки заступив на посаду, спробував був допомогти рейдерам, що працювали під дахом Артема Пшонки, уникнути кримінального покарання:
Після того, як генеральним прокурором була призначена мадам Венедіктова й в Україні остаточно були ліквідовані останні ознаки законності та правопорядку, банду молодшого Пшонки під свою опіку взяв Арсен Борисович. Попри те, що Марченків і Валешинську зараз судять за підробку державних актів на землю колишнього колгоспу «Шлях Леніна», Аваков разом із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим (до речі, давній товариш Артема Пшонки) пообіцяв їм закрити кримінальне провадження в разі, якщо рейдери допоможуть Арсену Борисовичу зібрати врожай соняшника, вирощений селянами.
На допомогу обвинуваченим Марченкам Аваков відрядив у Первомайський район свою довірену особу, колишнього першого заступника начальника Нацгвардії Кривенка, який від імені міністра внутрішніх справі укладає договори на оренду комбайнів, щоби зібрати врожай. Наприклад, з підприємцем Юрієм Перковим з села Мігія Кривенко від імені Авакова уклав договір на оренду 7 комбайнів, які під орудою обвинувачених Марченків і Валешинської мають зібрати чужий врожай соняшника. При чому, цього разу захоплювати чужу землю вже будуть не завезені з Києва «тітушки», як у 2013 році, а безпосередньо співробітники поліції.
А щоби селяни не змогли зібрати вирощений врожай, Аваков наказав вигнати в поля автомобілі поліції, блокувати техніку селян і відбирати зібраний законними хазяями соняшник. Перша спроба конфіскувати комбайни, автомобілі за зібраний врожай поліцейські зробили 3 вересня, але місцевий суд зобов’язав усе повернути законним власникам. Тоді Аваков розпорядився 7 вересня 2020 вивести на поля комбайни, найняті поліцією, та почати збір чужого врожаю.
На фото: поліцейські захоплюють 1500 га землі в селі Чаусове-2 Первомайського району Миколаївської області й намагаються зібрати чужий врожай соняшника на підставі фальшивих державних актів на землю, виготовлених у 2012 році соратниками Артема Пшонки, яких зараз за це судять.