Зеленський вірить у своє месіанство і є залежним від схвалення його дій публікою.
Отримавши президентське крісло, Володимир Зеленський не розпрощався зі звичками актора і продовжує залежати від думки публіки, вважають фахівці у сфері політичної психології.
«У Зеленського є виражена потреба у прихильності, схвалення та підтримці з боку публіки», – пояснила Світлана Чуніхіна.
Подібні думки висловив її колега Валентин Кім.
«У Зеленського є яскрава характерна риса – демонстративність, він працює “на лайки”. Він дуже зацікавлений в тому, аби отримувати позитивну зворотну реакцію. Також прагнення заслужити позитивну оцінку для Зеленського дуже характерне, він цього ще не переріс. До того ж, Зеленський – це личинка диктатора, але не диктатор, хоча з претензіями на цю роль», – зазначив фахівець.
Також психолог відзначив, що Зеленський вірить у власне месіанство. На думку фахівця, це є ознакою особистої незрілості.
«Він сам у це вірить – вірить у своє месіанство. І це ключова особливість Зеленського – це людина, котра повірила у свою месіанську долю. Він вважає, що може все у країні змінити, хоча з психологічної точки зору – це особистісна незрілість. Ми говоримо про людину, яка відчуває якість невиправдані очікування від самого себе, у якої дуже спрощене уявлення про ту чи іншу проблему, з якою йому доведеться зіштовхнутися, людина, в якої безкінечна віра у власні сили, ресурси і підтримку, яку йому надаватимуть», – вважає Валентин Кім.