Created with Sketch.

Пусті вулиці та забідкані люди: Київ сьогодні

17.03.2020, 17:38
Фото: bastion.tv

В Україні продовжують вводити обмежувальні заходи через поширення вірусу.

В Україні продовжують вводити обмежувальні заходи через поширення вірусу COVID-19. Зранку 17 березня Київ був напівпорожнім і це зважаючи на те, що зазвичай з 8:00 до 10:00 для столиці – це так звана «година пік». Людей масово відправляють у відпустку власним коштом. При цьому ніхто відшкодовувати плату за житло не збирається. Однією із таких і є Ірина, яка працює у приватній фірмі.
«Жити просто неможливо, у мене дитина, живу без чоловіка, через карантин виходить, що зарплатню отримаю лише за половину місяця», – журиться жінка.

Пенсіонерка Ярина одягає маску, замотує себе шарфом, а на руки натягує целофанові кульки.

«Треба захиститися», – бідкається жінка і дедалі більше кутається у шарф та капюшон.

Таких як Ярина у метро і в самому місті не багато. Більшість жителів столиці продовжують ходити без масок, чого не скажеш про іноземців. Вихідці зі Східної Азії, звідки поширився вірус, та тропічної Африки, яка відомо на увесь світ різними інфекціями, одягають активно респіратори.

Заклади харчування вже не працюють, принаймні у центрі.
До вже обраних проблем додається можливість транспортного колапсу. Сьогодні з 23:00 мають перекрити метро, що фактично повністю паралізує місто.

«Згідно з рішенням урядової комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, та постанови кабінету міністрів, Київ повинен закрити метрополітен. Так само, як Дніпро та Харків. Тому, сьогодні з 23-ої години київський метрополітен припиняє перевезення пасажирів. Попередньо до 3 квітня. Наземний пасажирський транспорт працює в штатному режимі, дублюючи лінії метро», – заявив у зверненні до киян столичний міський голова Віталій Кличко.

З цього приводу дуже переживає 30-річна Марина. Вона працює лікарем в Київській клінічній обласній лікарні і щодня добирається до роботи на метро та маршрутці (проживає в Борисполі).

«Якщо метро закриють, то як працювати? Чим добиратися на роботу?! Пішки йти?! Є такі професії, які працюють незалежно від пори року, надзвичайних станів та епідемій: медики, рятувальники, правоохоронці. Але у нас зарплати не надто великі, аби користуватися послугами таксі», – відзначає жінка і додає, що уявлення немає як можна буде поміститися у маршрутці і як вони будуть курсувати в умовах обмежень.

Зітхає і 27-літня Вікторія. Вона працює провідним спеціалістом у Міністерстві у справах ветеранів.

«У своєму зверненні 16 березня президент зазначив, що чиновники мають працювати. Але метро ми закриємо. То що робити? Ми бідні люди. Хоча у нас думають, якщо працюєш у міністерстві, то багато отримуєш. Навіть мої знайомі часто кричать про високі й нахабні зарплати чиновників. І тоді я дивлюся на свою зарплатну картку зі сльозами на очах», – відзначає Вікторія і додає, що має 12 тисяч грн зарплатні, з яких 4 тисячі йдуть на оплату оренди кімнати.

У Київській обласній державній адміністрації (КМДА) зазначають, що дана акція викликана зафіксованими першими двома випадками зараження мешканців столиці.
Центральний залізничний вокзал теж виглядає самотньо і пусто, не як завжди. Люди масово почали їхати додому, особливо це стосується заробітчан із регіонів, яких відправили у відпустку власним коштом.

Місто порожніє і чекає нових постанов та наказів, які будуть регламентувати його діяльність. Але вже не зрозуміло як працюватимуть служби в умовах масових заборон і перекриття метро – головного джерела руху міста.
 

Читайте також
Еліна Світоліна поділилася думками про безбар'єрність Києва
Політика
Сили ППО знищили 7 ворожих цілей над Києвом
Війна
Журналіст зафіксував атаку іранського дрону на Київ
Війна
В День Національного прапора "Хорея Козацька" запрошує українців послухати автентичну музику
Мистецтво
Близько 15 тисяч українців прийшли на літургію, який очолив Вселенський Патріарх Варфоломій
Війна
Онлайн-кредити під 1500% «річних»: СБУ викрила схему вимагання грошей
Кримінал