Сотні тисяч російських лікарів не отримали обіцяні путіним виплати
російські медики не отримують обіцяні кремлівським бункерним щуром владіміром путіним соціальні виплати, які мали охопити понад мільйон фахівців у галузі охорони здоров'я.
«З січня наступного року я попросив уряд розпочати додаткові виплати медикам, які працюють у первинній ланці охорони здоров'я – у центральних районних лікарнях, у районних лікарнях та у системі швидкої медичної допомоги – додаткові виплати від 4,5 до 18,5 тисячі рублів. Залежно від того, чим медичний працівник займається, яку посаду обіймає, які функції виконує», — заявив путін у грудні минулого року.
Проте станом на 16 березня виплати отримали 744 тис. медпрацівників з 1,1 млн і лише за січень, пишуть російські засоби масової дезінформації з посиланням на дані МОЗ.
Проблемою стало те, що постанову уряду можна трактувати по-різному і навіть роз'яснення МОЗ не покращили ситуацію, зазначає видання. Так, наприклад, центральним лікарням виплати належать, а міжрайонним та обласним — ні. При цьому у регіонах поширена практика, коли районні лікарні поєднують у міжрайонні.
Також вузькі фахівці у міських поліклініках можуть розраховувати на виплати, а у стаціонарах – ні. Медсестрам виплата покладена, якщо у них середня медична освіта, тоді як медсестрами працюють і люди з найвищим утворенням.
«Дякую керівництву, з районної лікарні наша стала обласною, але перебуває на колишньому місці. Шиш нам», — пишуть лікарі у соцмережах.
«У нас у відділенні діагностики взагалі нічого не виплатили, хоча працюємо в поліклініці, приймаємо пацієнтів від різних фахівців, у тому числі терапевтів та районних лікарів, тягнемо на собі всю диспансеризацію (поглиблену і до дорослого населення)», — зазначає лікар ще однієї лікарні. .
Такі ж проблеми з виплатами є і лікарі міських стаціонарів і навіть лікарі-бактеріологи в лабораторіях районних лікарень.
«Ось маю великий стаж, вищу категорію, посадові обов'язки самі, виплати не буде», — зазначає лікар-бактеріолог.
Розширювати категорії, які отримують соцвиплату, не планується, а перегляду ситуації з міжрайонними лікарнями не буде, заявила заступник керівника департаменту медичної освіти та кадрової політики у охороні здоров'я Ніна Ковязіна.
«Ми бачили нестиковки і щодо фельдшерів, і щодо гістологів, ми спробуємо направити в уряд пропозицію щодо очевидних поправок», — зазначила вона.
Попри роз'яснення МОЗ та експертів, які виїжджали до регіонів, чиновники на місцях, як і раніше, продовжують довільно трактувати постанову уряду, каже голова профспілки працівників охорони здоров'я Анатолій Домніков. За його словами, у документі уряду є питання, які можна буде вирішити лише у суді. У зв'язку з цим він закликав лікарів не нехтувати цим заходом, хоча й припустив, що суди можуть розійтися в трактуванні постанови.
Від "Останнього Бастіону":
Зате в Україні освітяни отримують щомісяця по 4 тисячі доларів, обіцяні Зеленським напередодні виборів. Від чого їх професія стала однією з найпрестижніших та найзатребуваніших.