Created with Sketch.

Рада проголосувала за законопроєкт, який фактично підпорядковує НАБУ і САП Офісу генпрокурора

13:49

Що це означає?

Верховна Рада підтримала поправки до законопроєкту №12414, який фактично підпорядковує Національне антикорупційне бюро та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру Офісу генпрокурора та обмежує незалежність цих органів.

Про це стало відомо з трансляції засідання парламенту, яку проводив народний депутат Олексій Гончаренко.

Законопроєкт підтримали 263 депутати. Проти нього були 13 депутатів, ще 13 утрималися.

Перед цим фракції «Європейська Солідарність» та «Голос» ініціювали зняття з порядку денного цього законопроєкту, однак це рішення підтримали лише 53 депутати, яких було недостатньо.

Після цього в Раді ініціювали відсторонення спікера парламенту Руслана Стефанчука, оскільки той виніс законопроєкт на голосування всупереч процедурі. Однак це рішення також не підтримали — за це проголосували лише 23 депутати.

Згодом парламентарі намагалися блокувати трибуну, аби не допустити винесення на голосування цього законопроєкту. Далі Рада почала голосувати за кожну поправку до законопроєкту окремо. Усі парламент підтримав.

Що за законопроєкт?

Законопроєкт №12414 має назву «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану».

Закон передбачає зміни до КПК щодо особливостей досудового розслідування справ, пов’язаних зі зникненням людини безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.

За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».

Цей законопроєкт, серед іншого, передбачає таке:

Водночас НАБУ і САП закликали не голосувати за цей законопроєкт, наголосивши, що це може «остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні».

Читайте також
Государ замість закону
Опінії
Повернення епохи Пшонки: як нові правки до закону знищують антикорупційні органи
Опінії
«Антикорупційна інфраструктура буде зруйнована»
Політика
Хроніки антиконституційного заколоту
Політика
Фрікції, які вчинили антиконституційний заколот
Позиція
Монархія для волелюбного народу
Опінії