Created with Sketch.

Ракети для Кадирова: як С-300 охороняють чеченського лідера від дронів ЗСУ

28.12.2024, 16:36

Російська влада перекинула системи ППО С-300 до окупованої Чечні для захисту Рамзана Кадирова та його родичів.

Ряд російських телеграм-каналів повідомляють із посиланням на свої джерела, що Путін надав Кадирову системи ППО С-300 для охорони його сім’ї та родичів від ударів дронів ЗСУ.

Стверджується, що С-300 були доставлені в окуповану Чечню із Сирії після падіння режиму диктатора Башара Асада. Ці системи ППО були розосереджені по Джохару (Грозному) та за його межами.

ЗРК С-300 розміщені на бойовому чергуванні у головному логові Кадирова в окупованій чеченській столиці. Комплекс із мечеттю, який заборонено знімати навіть із оглядових майданчиків міста, тепер охороняє окремий розрахунок.

Своє ППО мають також родичі Кадирова та наближені до нього чиновники, які проживають у районі колишнього Баронівського мосту, неподалік від головного логова Кадирова.

Там проживає сім’я Кадирова, а всі під’їзди суворо охороняє озброєна охорона з кадировців. Ще один комплекс С-300 встановлено в рідному селі путінського «піхотинця» Хоси-Юрт.

Розрахунок ППО віднедавна несе цілодобове бойове чергування та персонально охороняє родичів Кадирова.

Зазначимо, що комплекси С-300 призначені для протидії авіації противника. Ці застарілі комплекси не адаптовані для збивання малогабаритних літальних апаратів.

Як зазначають фахівці, використовувати ЗРК С-300 проти дронів — це все одно, що стріляти з гаубиці по горобцях.

І ще одна деталь. Вартість однієї ракети С-300 оцінюється у 2 млн доларів. Таким чином, кожен постріл по дешевому українському дрону для захисту Кадирова та його родини обійдеться російському бюджету у 210 мільйонів рублів.

Читайте також
росіяни вийшли на протести проти блокування інтернету
Політика
«Я — агент своєї республіки»
Політика
Удару по порту в Приморську завдали дрони СБУ: уражено нафтотермінал
Війна
«Бомба уповільненої дії»
Війна
Через атаку ракетами Storm Shadow по Брянську рф викликала послів Британії та Франції
Війна
Китайські підприємці захоплюють російський ринок – розвідка
Політика