Created with Sketch.

Ракетна атака росії по порту збільшила ціни на пшеницю на 4%

25.07.2022, 16:25

Як Кремль через шантаж забезпечує собі високі доходи

Турбіна, яка застрягла в Німеччині, бо росія її не забирає – підняла ціни на газ більш ніж на 10%

На скільки підніметься страхова премія для суден та вартість логістики – поки не зрозуміло.

Отже, погрози та шантаж росії, хоча й не досягають цілі примушування України до миру та заходу до суттєвих поступок, але піднімають ціни на товари, що експортує Москва.

З одного боку, це забезпечує високі доходи росії з цих товарів, підтримуючи завищені ціни.

З іншого, погіршує економічне становище антивоєнної коаліції, живить інфляцію, загострює загрозу рецесії...

росії в короткостроковій перспективі вигідна така гра. Її виключають із найбільшого економічного клубу світу, отже вона робить все, перебуваючи за його межами, щоб «псувати повітря».

Але стримуючим фактором для неї є країни Азії, Африки та Близького сходу. Вони несуть не менші, а деякі й більші втрати ніж члени коаліції. При чому вони не ввели проти росії санкції та більшість навіть не засудили війну.

Також вони не поділяють «хрестовий похід» росії в Україні з багатьох причин. І попри певну недовіру до заходу та фантомні болі з минулого, не готові надавати росії відчутну підтримку в цій провальній війні.

росія не доб'ється від них цього шантажем, натомість втрачатиме їх лояльність, що проявляється в «нейтралітеті».

КНР, бажаючи зберегти образ надійного «партнера» в цих частинах світу, намагається менше асоціюватися з росією, хоча очевидно, що якби Сі захотів, ця війна б закінчилася. І, по суті, КНР єдиний, хто розуміє «занепокоєння» росії, поділяє їх та від повноцінного очолення «хрестового походу» його віддаляє лише загроза санкцій.

Додати до цього не здатність росії змінити сьогоднішній воєнний статус-кво в морі та, навпаки, цілком реальна загроза його втрати з часом, і ми отримуємо відповідь, чому росія вимушена іти на переговори та укладати угоди.

Але, щоб отримати з укладення бодай якісь профіти, Лавров їде в турне в Африку, аби приписати собі перемогу. А російські ракети летять в порт, в той час як «Газпром» з путіним створють атмосферу неоднозначності на газовому ринку.

Це однозначно краще, ніж повне блокування поставок українського зерна морем та газу трубопроводом. І так само однозначно, що це ще далеко не перемога.

Перемогти росію можна тільки на мілітарному фронті. Послаблення економічної удавки на шиї України та союзників – цьому допомагає.

Читайте також
У Глухові завершили пошуково-рятувальну операцію
Війна
У столиці Туреччини біля авіакосмічної компанії стався теракт
Світ
ООН закликає розслідувати авіаудар терористів ЦАХАЛ по будинку на півночі Лівану
Світ
Der Spiegel: Ізраїль оголосив війну міжнародному правопорядку
Світ
Ердоган: «Ізраїль – стадо вбивць, які харчуються кров'ю»
Світ
Туреччина може стати наступною ціллю Ізраїлю – Ердоган
Світ