Created with Sketch.

Реформа спрацювала: поліція охорони Полтавщини бере на роботу розумово відсталих

18.07.2017, 13:05

Особи з психічними розладами, в тому числі, з діагнозом «легка розумова відсталість», не можуть перебувати на службі в підрозділах Управління поліції охорони в Полтавській області (далі УПО – ред.). Таку відповідь на запит дав в.о. начальника УПО Сергій Запорожець.

Запит стосувався Роменського, який працює охоронцем І рангу в УПО, про що є документальне підтвердження Запорожця.

Охоронець Роменський, згідно з даними з Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру, з 1999 року перебуває на обліку, а з 2014 року – на консультативному обліку в психдиспансері. Має діагноз легка розумова відсталість.

Охоронці першого розряду (Роменський, зокрема) крім усього мають право нести службу з засобами активної оборони (гумові та пластикові кийки, кайданки, аерозольні балончики сльозоточивої і дратівливої дії), зазначив у відповіді на запит Запорожець.

У зв’язку з вищевикладеним видання адресує питання до:

Управління поліції охорони в Полтавській області, яким чином попри неможливість перебування в підрозділах структури з діагнозом легка розумова відсталість, Роменський був влаштований на роботу й працює на посаді охоронця І рангу? Хто з посадових осіб Управління проводив перевірку Роменського на наявність психічних розладів? Як Роменському вдавалося проходити щорічну атестацію та медичну комісію?

Міністерства внутрішніх справ, яким чином Управління поліції охорони в Полтавській області взяло на роботу й надало право на користування засобами активної оборони Роменському з встановленим діагнозом легка розумова відсталість?

Звертаємо увагу прокуратури Полтавської області на службову недбалість посадових осіб Управління поліції охорони в Полтавській області при зарахуванні Роменського на посаду охоронця.

Довідково: Легка розумова відсталість – легкий ступінь психічного недорозвинення, який характеризується нездатністю до розуміння і продукування складних понять, узагальнень, аналізу і переваженням конкретно-описового типу мислення, спрощеністю поглядів. Характерними проявами цих станів є: тенденція до затримки розуміння і мовлення в різному ступені, з різною частотою зустрічаються супутні стани: аутизм, розлади поведінки, епілепсія, труднощі навчання в загальноосвітній школі, висока сугестивність, потрапляння під чужий вплив, обов’язкова недостатність понятійного мислення, наявність мікроорганічної неврологічної симптоматики. Показник інтелектуального розвитку (IQ) за адаптованим варіантом тесту Векслера знаходиться в діапазоні 50-69.

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава