Незалежний сторонній аналіз діяльності даної філії і висновки щодо її «успіхів».
Річниця звільнення директора філії Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» Андрія Охотнікова.
26 грудня 2023 року в ЗМІ з’явилася заява директора Газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» Андрія Вікторовича Охотнікова, який звинуватив т.в.о. генерального директора Олега Толмачева у створенні неналежних умов у компанії, що можуть призвести до непоправних наслідків. Не погоджуючись із умовами, що їх створило керівництво, Андрій Охотніков попросив звільнити його з посади як найуспішнішого менеджера на той час у даній компанії. В подальшому в ЗМІ з'явились публікації про успіхи філії Газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» під керівництвом Андрія Вікторовича Охотнікова, а також відео-подяка працівників філії керівнику.
Враховуючи, що з Андрієм Вікторовичем Охотніковим був розірваний контракт за згодою сторін (у зв’язку зі зміною місця проживання з міста Київ на місто Київ, оскільки з січня 2014 року у власності Андрія є лише одна квартира загальною площею 91,3 м² у місті Київ), 22 грудня 2023 року відповідно до наказу № 667-к Охотнікову Андрію Вікторовичу оголошено першу догану за невиконання окремого доручення, а наказом № 670-к оголошено другу догану за неотримання погодження на оприлюднення інформації про діяльність АТ «Укргазвидобування» та взаємодію з масовими аудиторіями. Так би мовити, в «догонку».
Варто провести незалежний сторонній аналіз діяльності цієї філії та зробити висновки щодо її успіхів у 2022-2023 роках, а також згадати, за що мали б звільнити Андрія Вікторовича Охотнікова протягом 2021-2023 років!
У грудні 2021 року пафосно була запущена Глазунівська ДКС. Слід нагадати читачам, що для неї були закуплені заздалегідь ГПА Solar Mars 90, які прийшлося замінити на нові ГПА Solar Mars 100. Завдяки таких махінацій збитки АТ «Укргазвидобування» склали понад 55 млн доларів США! І звісно, ці збитки в майбутньому компенсує споживач газу, оскільки виросте собівартість видобутку. Жодна посадова особа АТ «Укргазвидобування» не понесла відповідальності!
2. У грудні 2021 року, пафосно була запущена Глазунівська ДКС. З невідомих причин всі три ГПА Solar Mars 100 були не на гарантії. ГПА Solar Mars 100 (умовно ГПА №2) у вересні 2022 року аварійно вийшов з ладу і гарантійному ремонту не підлягав.
Подальші витрати на ремонт ГПА №2 склали 2,6 млн дол. США. І знову, жодна посадова особа АТ «Укргазвидобування» не понесла відповідальності.
3. Закуплені для Глазунівської ДКС ГПА Solar Mars 90 були виведені на зберігання без продовження гарантії. У 2023 році для повторного введення в експлуатацію ремонт і технічне обслуговування даних ГПА склало 8,15 млн дол. США.
І знову, жодна посадова особа АТ «Укргазвидобування» не понесла відповідальності.
Видобуток нафти і газу з родовища (покладу) при дослідно-промисловій розробці повинен здійснюватися в режимах, обсягах і термінах відповідно до проєкту дослідно-промислової розробки з дотриманням показників інвестиційного проєкту (програми).
Саме Моспанівське і Західно-Білозірське газоконденсатні родовища були введені в дослідно-промислову розробку за відсутності проєктів дослідно-промислової розробки та проекту облаштування (будівництва УКПГ-Моспаново).
І знову, жодна посадова особа АТ «Укргазвидобування» не понесла відповідальності.
І знову, жодна посадова особа АТ «Укргазвидобування» не понесла відповідальності.
Після скандального звільнення з АТ «Укргазвидобування», Андрій Вікторович Охотніков долучився до команди Ігора Чудика (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу) на посаду в.о. проректора зі стратегічного розвитку та зовнішніх комунікацій де і пропрацював до серпня 2024 року.
Але в даній статті необхідно приділити увагу Нафтогазу з точки зору заробітної плати топ-менеджерів, а саме директорів філій АТ «Укргазвидобування».
Отже, 24 червня 2021 року Андрій Вікторович Охотніков був затверджений на посаду директора газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування», на якій він пропрацював в цілому 915 календарних днів (до 26.12.2023 року).
У своїй декларації Андрій Вікторович Охотніков вказує, що за основним місцем роботи у газопромисловому управлінні «Шебелинкагазвидобування» він отримав заробітну плату у розмірі 8 880 357 грн!
Якщо цю суму розділити на кількість відпрацьованих Андрієм Вікторовичем днів (915 календарних днів), то виходить, що день перебування на посаді директора газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» оцінює компанія в 9 705,31 грн.
Також були дрібні доходи: додаткове благо (12 369 грн); надмірно витрачені кошти на відрядження (6 829 грн); подарунок від первинної профспілкової організації (800 грн).
Слід звернути увагу, що перебуваючи на посаді заступника директора газопромислового управління «Полтавагазвидобування», Андрій Вікторович Охотніков вказує, що за основним місцем роботи він отримав заробітну плату лише 23 387 грн.
Ще цікаві факти з декларації Андрія Вікторовича Охотнікова:
Звісно, Андрій Вікторович Охотніков вперше подавав декларацію і тому не зазначив мисливський карабін, який йому подарували на призначення на посаду директора газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» у присутності Романюка Олександра і Отто Ватерландера вартістю понад 5 000 USD.
У Андрія Вікторовича Охотнікова були досить дружні відносини як з Віталієм Підлісним, головним інженером т.в.о. директора газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування», якого він привів в дане управління, так і з Сергієм Лагно.
Враховуючи, що Сергій Лагно любить повертати своїх колишніх співробітників до компанії та навіть вигадує для них відповідні посади (наприклад, Василишин Роман звільнився з посади начальника департаменту і пішов працювати до приватників, а з приходом Сергія Лагна повернувся назад в компанію), можна очікувати, що після скасування доган через суд, Андрій Вікторович Охотніков знову може опинитись у команді АТ «Укргазвидобування».