Created with Sketch.

Російські окупанти спалили степову ділянку острова Джарилгач на Херсонщині

09.11.2023, 10:12

Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.

Про вчинення воєнних злочинів проти української природи повідомило вітчизняне Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. З'ясувалося, що на сьогодні російською агресією уражено понад 20% природоохоронних територій України.

Чиновники нарікають, що через бойові дії, спричинені ворожим нападом, 812 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 млн га опинилися на межі зникнення. Практично знищено два водно-болотні угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» і «Заплава Сім Маяків».

«Унаслідок російської збройної агресії у зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення  (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Знищено всю заповідну зону (1588 га) — найціннішу степову ділянку — Джарилгацького національного природного парку. Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі», — відзвітували у Міндовкіллі.

Цей перелік і масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебувають під окупацією або очікують на розмінування. За даними відомства, наразі окупованими залишаються 514 об'єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га.

Читайте також
У Карлівці виявили заплаву із червонокнижними рослинами
Полтава
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу
Полтава
Київські екологи пропонують створити заказник у Решетилівській громаді
Полтава
Науковці знайшли живих мікробів віком 2 мільярди років
Життя
На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину
Полтава
Таємниці чутівського Чорного лісу
Полтава