Created with Sketch.

російський кит-шпигун знову з’явився біля узбережжя Швеції

30.05.2023, 10:03

Вперше кит був помічений у Норвегії у квітні 2019 року

У територіальних водах Скандинавії помітили полярного кита-білугу в нашийнику.

Місцева влада вважає, що це російський «кит-шпигун», на його нашийнику є напис «Спорядження Петербург 2019», повідомляє авторитетне британське видання The Guardian.

Кита помітили у неділю в територіальних водах Швеції, неподалік її південно-західного узбережжя.

За словами шведських зоологів, південь Швеції – надто теплі води для білуг, зазвичай вони живуть ближче до Полярного кола. Фахівці вважають, що кит заплив на південь у пошуках пари чи компанії, оскільки білуги – дуже соціальний вид.

Це не перша поява білуги у водах Скандинавії.

Вперше кит був помічений у Норвегії у квітні 2019 року. Його нашийник був оснащений кріпленнями для відеокамер. Кит був навчений слідувати за кораблями. Імовірно, він міг утекти з тренувальної військової бази або міг бути випущений «на завдання», але дорогою втратив відеокамери.

Про тварину багато писала місцева преса. Йому дали прізвисько Хвалдімір – від норвезького слова hval (кит) та імені російського президента Володимир.

Нині Хвалдіміру близько 14 років. Зоологи стверджують, що він не боїться морських суден і доброзичливий до людей. Припускають, що раніше він багато спілкувався з людьми і був добре надресирований.

У 1980-х роках радянська армія розвивала програму навчання дельфінів для виявлення підводних мін. Ця програма була закрита у 1990-х. У 2017 році російський державний пропагандистський телеканал «Звезда» повідомляв про програму навчання китів-білуг, тюленів та дельфінів для використання у військових цілях.

Читайте також
Азербайджан затримав двох агентів ФСБ, які видавали себе за журналістів
Політика
Аргентина викрила російську шпигунську мережу
Політика
Російський конвеєр шпигунів
Війна
Гуманітарний фасад спецслужб РФ за кордоном
Кримінал
РФ відновлює свій вплив на Балканах
Світ
В СБУ заявили, що Василь Малюк особисто затримав російського «крота»
Війна