Created with Sketch.

росія готує новий наступ, щоб повернути ініціативу

28.01.2023, 15:37
Володимир Путін проводить віртуальну нараду з членами Ради безпеки рф 20 січня.

Втрати не є фактором сприйняття реальності для путіна

Майже рік після вторгнення, яке мало тривати тижні, володимир путін готує новий наступ на Україну, водночас загартовуючи свою країну до конфлікту зі США та їхніми союзниками, який, як він очікує, триватиме роками, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Bloomberg.

кремль прагне продемонструвати, що його сили можуть відновити ініціативу після місяців втрати позицій, чинячи тиск на Київ та його прихильників, щоб вони погодилися на певне перемир’я, яке залишає росії контроль над територією, яку вона зараз окупує, за словами офіційних осіб, радників і інших знайомих з ситуацією. 

Піднімається дим після російського ракетного обстрілу житлового будинку в Дніпрі, Україна.

Але путін залишається переконаним, що більші сили росії та готовність прийняти втрати – які вже налічують десятки тисяч, більше, ніж у будь-якому конфлікті після Другої світової війни, за оцінками США та Європи – дозволять їй перемогти, попри невдачі досі.  Відновлення наступу може початися вже в лютому-березні, повідомили близькі до кремля люди. Їхні коментарі підтверджують попередження України та її союзників про те, що наближається новий російський наступ, і припускають, що він може початися до того, як Київ отримає нещодавно обіцяні постачання бойових танків США та Європи.

Рішучість путіна передвіщає ще одну смертоносну ескалацію його війни, оскільки Київ готує новий власний поштовх, щоб викинути його сили, відкидаючи будь-яке припинення вогню, поки росія залишає за собою окуповані землі. російський лідер вважає, що у нього немає альтернативи, окрім як перемогти в конфлікті, який він вважає екзистенційним, зі США та їхніми союзниками, кажуть люди. За їхніми словами, нова мобілізація можлива вже цієї весни, оскільки економіка та суспільство все більше підпорядковуються потребам війни. 

«путін розчарований тим, як йдуть справи, але він не готовий відмовлятися від своїх цілей», — сказала Тетяна Станова, засновниця політичного консультанта R. Politik. «Це просто означає, що маршрут буде довшим, кривавішим і гіршим для всіх».

Британський основний бойовий танк Challenger 2 (ліворуч) і польський танк Leopard 2

Представники розвідки США та Європи ставлять під сумнів, чи є у росії ресурси для нового великого наступу, навіть після мобілізації 300 000 додаткових військ минулої осені. Тим часом союзники України нарощують постачання зброї, готуються вперше поставити броньовану техніку та основні бойові танки, які могли б допомогти українським військам прорвати російські лінії. 

Але жорстокі, жорстокі атаки росії в таких місцях, як Бахмут, східне місто, яке має обмежене стратегічне значення, виснажили українські сили, відволікаючи війська та підриваючи здатність Києва проводити наступальні операції в інших місцях, за словами офіційних осіб США. 

Після блискавичних атак українських сил влітку та восени, які порушили її оборонні лінії, росія відтоді посилила захист, використовуючи окопи, танкові пастки та міни, щоб уповільнити будь-яке потенційне просування. Публічно кремль заявляє, що наразі не планує додаткової мобілізації.

У довгостроковій перспективі путін схвалив плани збільшити чисельність збройних сил майже на 50% протягом наступних кількох років, розмістивши нові сили поблизу Фінляндії, яка перебуває в процесі вступу до НАТО, та в окупованих регіонах України.

У школах та університетах відновлюються курси військового вишколу, які востаннє широко проводилися за радянських часів, оскільки підготовка до війни пронизує суспільство.

Проте, деякі елементи реалізму щодо катастрофічної роботи армії на сьогодні почали прослизати в жорстко контрольовані державні ЗМІ.

«Поки що результати були жахливими, тому що росія зовсім не була готова», — сказав Сергій Марков, політичний консультант із тісними зв’язками з кремлем.

«Вона перетворилася на затяжну війну, і росія поки що не має достатньої кількості живої сили чи техніки, щоб її вести», – сказав він. «Ми повинні зупинити український контрнаступ і зірвати зусилля Заходу перемогти нас, отримавши військову перевагу».
російські війська не продемонстрували спроможності зробити це з перших тижнів вторгнення, захопивши лише одне невелике місто за останні шість місяців і завдавши величезних втрат. Українські війська, навпаки, постійно дивували союзників і спостерігачів своїми успіхами у відсічі загарбників.

Українські артилеристи обстрілюють російські позиції на лінії фронту в Луганській області України

Деякі інсайдери визнають, що впевненість путіна в здатності його військових досягти тріумфу – навіть ціною величезних жертв і руйнувань – відображає неправильне розуміння зобов’язання Заходу повернути назад його агресію. США та їхні союзники постійно збільшували постачання зброї до категорій, які колись вважалися забороненими.

Проте, американські та європейські військові чиновники побоюються, що конфлікт незабаром може перерости в артилерійський бій у стилі Першої світової війни з переважно застійними лініями фронту, сценарій, який може піти на користь росії з її більшим населенням і військовою промисловістю.

Дипломатично росія намагалася завоювати прихильників серед незахідних країн, закликаючи до переговорів про припинення вогню. Навіть близькі до кремля люди визнають, що наразі вони безнадійні, враховуючи вимогу України, щоб росія вивела свої війська як умову будь-якої угоди.

Мінімум, на що кремль погодився б, це тимчасове перемир'я, яке залишає росії контроль над територією, яку зараз утримують її сили, щоб виграти час для відновлення своїх сил, кажуть люди. Попри те, що межі регіонів, які путін незаконно анексував у вересні, не доходять до кордонів, росія все одно залишить велику ділянку землі, з’єднуючи території, які вона займала до війни. У підсумку ця ідея не влаштовує Київ та його союзників.«Якщо нічого не зміниться, нас чекає війна на виснаження, як Перша світова війна, яка може тривати довго, оскільки обидві сторони вірять, що час на їхньому боці», — сказав Андрій Кортунов, голова заснованого кремлем відділу міжнародних справ росії «путін впевнений, що або Захід, або Україна втомляться».
За його словами, поразка президента США Джо Байдена на перевиборах у 2024 році, який очолював коаліцію на підтримку України, може принести «більшу гнучкість» у цьому питанні у Вашингтоні.

Хоча нова хвиля санкційного тиску – зокрема, обмеження ціни на експорт російської нафти – скоротила доходи кремля, вона поки що не вплинула на здатність путіна фінансувати війну. росія все ще має доступ до мільярдних резервів у юанях, які не постраждали від санкцій і можуть допомогти подолати дефіцит бюджету протягом 2-3 років, за словами економістів.

Серед союзників України також зростає побоювання, що конфлікт триватиме роками.
«Цього року було б дуже, дуже важко викинути російські війська з усієї — України та окупованої — або окупованої росією України», — заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі 20 січня після зустрічі США. і міністри оборони союзників. «Але я думаю, що врешті-решт ця війна, як і багато воєн у минулому, завершиться за якимось столом переговорів».

Автор: Bloomberg News - Bloomberg

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також
На росії почали здогадуватися, що путін збожеволів
Війна
Борис Джонсон заявив, що настав час «прибрати путіна»
Війна
Помилка (п)резидента
Війна
Кремлівський бункерний щур записав привітання: з новорічного - лише заставка
Війна
росіяни ховають загиблих на війні проти України рідних, але не обурюються рішеннями путіна
Світ
лавров заявив, що США хочуть убити путіна
Світ