Created with Sketch.

Росія грає в ігри, намагаючись виграти час

17:13

Кая Каллас вважає, що Москва не зацікавлена у перемир'ї.

Верховна представниця Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Кая Каллас висловила сумнів щодо щирості намірів росії у досягненні мирного врегулювання війни в Україні.

Про це повідомляє Reuters.

Цю заяву глава європейського зовнішньополітичного відомства зробила у вівторок, 13 травня 2025 року, під час виступу на саміті з питань демократії в Копенгагені.

«Я не думаю, що вони (Росія - ред.) зацікавлені в мирі. Вони продовжують бомбити Україну. Якби вони були зацікавлені в мирі, вони могли б зупинитися прямо зараз», - заявила Каллас.

На її переконання, відмова рф від перемир'я свідчить про те, що путін намагається тягнути час.

«росія явно грає в ігри, намагаючись виграти час», - додала дипломатка.

Зауважим, що  Володимир Зеленський не зустрічатиметься у Стамбулі ні з ким, окрім путіна. 

Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в етері програми The Breakfast Show.

Останній Бастіон нагадує читачам, що дії Зеленського, починаючи з 21 травня 2024 року кваліфікуються Статтею 109 Кримінального Кодексу України, як дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (узурпація державної влади).

Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».

І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже  порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.

15 травня 2014 року Конституційний Суд України розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХУ «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах.

Рішенням Конституційного Суду України від 15 травня 2014 року у справі №  1-19/2014 було встановлено, що:

Положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами країни на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.

Увага! Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте також
Потрібно збудувати нову архітектуру безпеки на європейському континенті
Світ
Заява Путіна: які висновки треба зробити світу?
Опінії
30-денне перемир'я стане початком кінця війни рф проти України, - Кіт Келлог
Війна
WSJ: Трамп розчарований спробами завершити війну в Україні
Війна
Мерц підтримав заклик про припинення вогню в Україні на місяць
Війна
Китай та росія відновлять переговори щодо газопроводу Сила Сибіру-2
Політика