Якщо «план Трампа» спрацює, рф готова обміняти 700 км² Курської області на 20% українських територій
Про це пише Forbes.
Видання нагадує, що, за даними низки ЗМІ, цей план може передбачати замороження конфлікту по лінії фронту. Однак лінія фронту проходить також через Курську область, підкреслює журнал.
«Якщо план Трампа дійсно буде реалізовано — а це цілком ймовірно — росія, по суті, відмовиться від 270 квадратних миль своєї території в Курській області в обмін на близько 20 відсотків території України — тобто 45 000 квадратних миль — яку вона окупувала», — припускає видання.
Саме з цим видання пов’язує посилення російських атак на українські позиції в Курській області, щоб встигнути витіснити ЗСУ з навколишніх до Курська районів до моменту можливих переговорів про замороження конфлікту.
The Wall Street Journal, посилаючись на анонімних інформаторів, які наближені до Дональда Трампа, повідомили, що він пропонує, аби Україна і росія погодилися на перемир'я вздовж нинішньої лінії фронту. Згідно з нинішньою ситуацією на фронті це означає, що Україна отримає Курську область, а росія натомість загарбані території. Проте, у такому випадку Кремль отримає величезні площі територій, тоді як Україні «дістанеться» невелика територія Курської області.
Тим часом російські військові лише посилюють свої сили на Курщині. Так український оператор безпілотника з позивним Kriegsforscher, який воює у Курській області, заявив, що 810-та морська піхотна бригада нещодавно отримала партію із 40 колісних бронетранспортерів БТР-82, щоб поповнити втрати.
«У 17-тонну машину може втиснутися до 10 військовослужбовців, а це означає, що 810-та морська піхотна бригада могла втратити загалом 140 осіб, хоча, ймовірно, принаймні кілька з них врятувалися з палаючих БТРів. Як я вже казав раніше, лівий фланг і центр будуть найважчими місцями в Курській області», — поділився військовий.
Попри це, владімір путін навряд погодиться на таку пропозицію, оскільки Трамп вимагає демілітаризованої зони вздовж 800-мильної лінії фронту. Однак новообраний президент США не запропонував жодного способу, як її утримувати. Військові аналітики зазначають, що демілітаризована зона так чи інакше вимагає примусової присутності для забезпечення її дотримання, оскільки є ризики порушення режиму тиші.