Created with Sketch.

Розслідування справи ексголови Нацбанку завершене

28.09.2023, 14:41

Прокуратура продовжує практику укладання угод про визнання винуватусті та допомагає корупціонерам уникнути покарання.

НАБУ і САП відкрили матеріали стороні захисту і завершили слідство. За їхньою версією, колишній голова Національного банку Кирило Шевченко створив злочинну організацію, яка заволоділа понад 206 млн грн державного Укргазбанку. Потім ці кошти легалізували через ФОПів та деякі компанії.

Крім Шевченка, який на момент злочину був головою правління Укргазбанку, у справі також підозрюють його заступника Дениса Чернишова з дружиною Наталією, ексдиректора департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами Укргазбанку Олексія Лютого, колишню заступницю директора департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами банку Олену Хмеленко, експершого заступника генерального прокурора Микола Герасимюка з дружиною Катериною, а також підприємця Димитрія Козака.

Частина фігурантів вже пішла на угоди зі слідством.

Нещодавно ВАКС затвердив одну з таких, яку уклали з трьома ФОПами. Угода була укладена з трьома фізичними особами-підприємцями Джайдіпом Пандеєм, Наталією та Дариною Червонописьками.

Їм призначили 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням в 1 рік. Також вони зобов'язані внести понад 10 млн грн на спеціальний рахунок фонду «United 24».

Читайте також
Син ексголови Хмельницької МСЕК Крупи подав декларацію
Політика
Результати аудиту УАФ
Кримінал
Продовжую розповідати про сімейний бізнес директора НАБУ Семена Кривоноса
Опінії
Керівництво військової частини у Львові підозрюють у перевищенні службових повноважень
Кримінал
У США очікують результатів аудиту судової та правоохоронної систем України
Політика
Керівнику ліквідованого КРАІЛ Івану Рудому суд продовжив тримання під вартою
Політика