Як боротися з корупцією?
В Китаї за корупцію розстрілюють. Це набагато жорсткіше, ніж можуть поступити в Україні із держзрадниками.
Чи зменшило це корупцію в Китаї? Ні. Корупція там, навіть, потужніша за українську. Просто в Китаї про неї говорити не можна. Якщо це корупція друга Сі. А якщо не друга – то можна і розстріляти. Але точно не говорити. А хто буде багато говорити, того також можна розстріляти.
Про це на своїй Facebook-сторінці написав заступник директора з питань торгівлі цінними паперами міжнародної компанії "Dragon Capital" Сергій Фурса.
За його словами, корупціонера зупиняє не сила покарання, а невідворотність. А якщо ти знаєш, що тобі за це нічого не буде, то яка різниця, що саме тобі не буде?
"То чи допоможе боротися із корупцією в Україні прирівняння її до держ зради?
Ні.
Лише вкотре замість довгого важкого шляху буде просте рішення. Яке не спрацює.
А якщо ще на додачу під приводом цього зруйнувати антикорупційну інфраструктуру, то на додаток до корупції отримаємо ще один крок по підриву довіри наших західних партнерів. А це не дуже допомагає під час війни. Коли ми просимо у партнерів не тільки гроші, але й зброю. Багато зброї. І дуже багато грошей.
І так, саме руйнуванням антикорупційної інфраструктури назвуть всі західні партнери спробу віддати розслідування корупційних злочинів до СБУ. І не оцінять там хитрість ходу, коли незалежність антикорупційних органів таки змусили посилити, а натомість забрали у них сенс їх існування.
Чи є просте рішення для боротьби з корупцією?
На жаль ні. Є тільки довгий шлях. І найгірша ідея на цьому шляху – то петляти…", - наголосив Сергій Фурса.