Created with Sketch.

Румунія на перехоплення "Калібрів" відправила пару МіГ-21 LanceR

10.02.2023, 20:05
Пара румунських МиГ-21, за яким ще у СРСР закріпилась назва "Балалайка"
Фото: NATO Allied Air Command

Ракети, якими рф атакувала Україну, не заходили у повітряний простір країни НАТО. Для забезпечення безпеки були направлені винищувачі МіГ-21

Попри те, що Бухарест хотів припинити польоти МіГ-21 ще у березні минулого року, вони й досі захищають небо Румунії та беруть участь у "повітряному патрулі" НАТО, повідомляє Defence Express.

Відповідно до повідомлення міністерства оборони Румунії, в якому стверджується, що крилаті ракети "Калібр", якими рф атакувала Україну, не заходили у повітряний простір країни, зазначено що для забезпечення безпеки були направлені два винищувачі МиГ-21.

"О 10:38 два літаки МіГ-21 LanceR повітряних сил Румунії зі складу бойової служби Повітряної поліції під командуванням НАТО, які в цей час виконували навчальний політ, були перенаправлені в північний район Румунії для можливої відповідної реакції", - йдеться у повідомленні.

Румунський МіГ-21
Фото:Forţele Aeriene Române

І, на перший погляд, це цілком демонструє те, що реальне питання оборони деяких країн НАТО від ракетного удару залишається доволі дискусійним. Бо румунські повітряні сили ще у квітні 2022 року хотіли відмовитись від експлуатації цих об'єктивно застарілих машин, через високу аварійність.

Зокрема це рішення було прийнято після катастрофи літака 2 березня минулого року. Але у травні, з огляду на брак F-16, Бухарест продовжив їх експлуатацію на один рік.

А коли рф здійснює запуск крилатих ракет, фактично, у бік НАТО то, здається, це вимагає відповідних заходів із забезпечення безпеки, включно зі знаходженням у повітрі відповідних засобів для перехоплення подібних загроз. А коли мова йде про МіГ-21 то, на перший погляд, це не той літак, який має відповідні можливості щодо знищення маловисотної малопомітної цілі.

Але треба зазначити, що румунські МіГ-21 пройшли глобальну модернізацію за участю ізраїльських компаній Elbit та IAI.

Вона охопила глобальні зміни у бортовому електронному оснащенні, включно із заміною застарілої РЛС на EL/M-2032, яка здатна виявляти цілі на дальності, за різними джерелами, від 75 до 150 км (сучасна версія радара забезпечує до 200 км), а також може розрізняти цілі на фоні землі (сучасна версія взагалі має режим SAR).

МіГ-21 LanceR повітряних сил Румунії
Фото:Forţele Aeriene Române
До арсеналу літака було додані сучасні ракети, зокрема ізраїльські Python 3 та французькі Magic 2 із дальністю знищення у 15 та 20 км.

Тобто для ураження такої повітряної цілі, як крилата ракета, звісно, якщо машини були з озброєнням, можливостей МіГ-21 LanceR цілком достатньо.

МіГ-21 LanceR з Magic 2, також добре видно пояснення, чому МіГ-21 називають "Балалайка"
Фото:Plane Spotters Bacău

Але, якщо все ж таки зважити на те, що на перехоплення можливої загрози відправляються хай й модернізовані, але все ж таки МіГ-21, то це цілком демонструє реальну ситуацію із повітряними силами у Румунії.

Також варто зазначити про механізм, який зараз використовує Бухарест для того, щоб максимально швидко оновити свої повітряні сили та збільшити кількість F-16, яких у нього наразі лише 16 одиниць.

Зокрема Румунія змогла "вирвати" вживані F-16 у Норвегії про більш ніж привабливій ціні - лише 388 млн євро за 32 машини, тобто по 12 млн за борт. Щоправда, для цього їм знадобилось торгуватися цілий рік, а попереду доволі значні витрати на відновлення та модернізацію літаків.

Читайте також
Корупційний скандал десятиліття сколихнув армію Литви
Кримінал
Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу
Світ
Треба «ефективно реагувати»
Світ
путін продовжує атакувати країни НАТО. В Альянсі висловлюють занепокоєння
Війна
Швеція хоче розмістити солдатів у фінляндській провінції, яка межує з московією
Світ
У Румунії запевняють, що не збивали російські дрони, які атакували Україну
Війна