Created with Sketch.

Румунія на перехоплення "Калібрів" відправила пару МіГ-21 LanceR

10.02.2023, 20:05
Пара румунських МиГ-21, за яким ще у СРСР закріпилась назва "Балалайка"
Фото: NATO Allied Air Command

Ракети, якими рф атакувала Україну, не заходили у повітряний простір країни НАТО. Для забезпечення безпеки були направлені винищувачі МіГ-21

Попри те, що Бухарест хотів припинити польоти МіГ-21 ще у березні минулого року, вони й досі захищають небо Румунії та беруть участь у "повітряному патрулі" НАТО, повідомляє Defence Express.

Відповідно до повідомлення міністерства оборони Румунії, в якому стверджується, що крилаті ракети "Калібр", якими рф атакувала Україну, не заходили у повітряний простір країни, зазначено що для забезпечення безпеки були направлені два винищувачі МиГ-21.

"О 10:38 два літаки МіГ-21 LanceR повітряних сил Румунії зі складу бойової служби Повітряної поліції під командуванням НАТО, які в цей час виконували навчальний політ, були перенаправлені в північний район Румунії для можливої відповідної реакції", - йдеться у повідомленні.

Румунський МіГ-21
Фото:Forţele Aeriene Române

І, на перший погляд, це цілком демонструє те, що реальне питання оборони деяких країн НАТО від ракетного удару залишається доволі дискусійним. Бо румунські повітряні сили ще у квітні 2022 року хотіли відмовитись від експлуатації цих об'єктивно застарілих машин, через високу аварійність.

Зокрема це рішення було прийнято після катастрофи літака 2 березня минулого року. Але у травні, з огляду на брак F-16, Бухарест продовжив їх експлуатацію на один рік.

А коли рф здійснює запуск крилатих ракет, фактично, у бік НАТО то, здається, це вимагає відповідних заходів із забезпечення безпеки, включно зі знаходженням у повітрі відповідних засобів для перехоплення подібних загроз. А коли мова йде про МіГ-21 то, на перший погляд, це не той літак, який має відповідні можливості щодо знищення маловисотної малопомітної цілі.

Але треба зазначити, що румунські МіГ-21 пройшли глобальну модернізацію за участю ізраїльських компаній Elbit та IAI.

Вона охопила глобальні зміни у бортовому електронному оснащенні, включно із заміною застарілої РЛС на EL/M-2032, яка здатна виявляти цілі на дальності, за різними джерелами, від 75 до 150 км (сучасна версія радара забезпечує до 200 км), а також може розрізняти цілі на фоні землі (сучасна версія взагалі має режим SAR).

МіГ-21 LanceR повітряних сил Румунії
Фото:Forţele Aeriene Române
До арсеналу літака було додані сучасні ракети, зокрема ізраїльські Python 3 та французькі Magic 2 із дальністю знищення у 15 та 20 км.

Тобто для ураження такої повітряної цілі, як крилата ракета, звісно, якщо машини були з озброєнням, можливостей МіГ-21 LanceR цілком достатньо.

МіГ-21 LanceR з Magic 2, також добре видно пояснення, чому МіГ-21 називають "Балалайка"
Фото:Plane Spotters Bacău

Але, якщо все ж таки зважити на те, що на перехоплення можливої загрози відправляються хай й модернізовані, але все ж таки МіГ-21, то це цілком демонструє реальну ситуацію із повітряними силами у Румунії.

Також варто зазначити про механізм, який зараз використовує Бухарест для того, щоб максимально швидко оновити свої повітряні сили та збільшити кількість F-16, яких у нього наразі лише 16 одиниць.

Зокрема Румунія змогла "вирвати" вживані F-16 у Норвегії про більш ніж привабливій ціні - лише 388 млн євро за 32 машини, тобто по 12 млн за борт. Щоправда, для цього їм знадобилось торгуватися цілий рік, а попереду доволі значні витрати на відновлення та модернізацію літаків.

Читайте також
Приклад для України: як Швеція позбавилася багаторічного нейтралітету
Світ
НАТО «рішуче» відреагувало на падіння російського дрона в Румунії
Війна
Україна трансформувала сучасну війну
Війна
Для перемоги у війні потрібна дуже швидка допомога
Опінії
Московія атакувала Румунію "Шахедами"
Війна
Контингент "Вагнера" буде розгромлений, якщо вторгнеться до Польщі, - Бен Ходжес
Світ