Created with Sketch.

Санкції не працюють. Московія збільшила доходи від продажу нафти й газу, - Bloomberg

06 березня, 10:27

У лютому 2024 року доходи московії від продажу нафти та газу зросли на понад 80%.

«Доходи московії від продажу нафти й газу в лютому зросли на понад 80% порівняно з минулим роком і перевищили $10 млрд. Це сталося завдяки зростанню цін на російську нафту, попри західні санкції» — йдеться в матеріалі Bloomberg.

Зазначається, що  у лютому надходження до бюджету від податків на нафту і газ становили 945,6 млрд рублів ($10,4 млрд). Згідно з розрахунками Bloomberg, податки на нафту і нафтопродукти, на які припадає 84% всіх надходжень від вуглеводнів, зросли більш ніж удвічі.

«Нафтовий і газовий сектори московії є ключовим джерелом надходжень до державної скарбниці, яка перебуває під тиском військових витрат, пов'язаних із вторгненням рф в Україну. Щоб обмежити доходи московії від продажу нафти, західні країни запровадили санкції, які призвели до падіння ціни на нафту марки Urals нижче $50 за барель у лютому 2023 року» — пише Bloomberg.

Європейський Союз заборонив більшу частину морського імпорту нафти і нафтопродуктів з московії, а країни «Великої сімки» встановили обмеження на ціну на рівні $60 за барель для російських нафтових вантажів. Хоча покупці з інших країн можуть вільно купувати російські барелі за вищою ціною, танкерам заборонено користуватися західними послугами, такими як страхування і доставка, для цих поставок.

Зазначається, що Москва обмежила вплив цінового обмеження, використовуючи величезний тіньовий флот танкерів і працюючи з незахідними покупцями, посередниками й постачальниками послуг.

Проте з листопада США та їхні союзники посилили контроль за дотриманням цінового ліміту, запровадивши санкції проти кількох суден і трейдерів за порушення обмежень. Щоб «захистити» грошові потоки до бюджету, московія активувала так званий механізм «цінової підлоги», зобов'язавши виробників платити податки, виходячи зі штучного дисконту в $15 за барель для Urals до Brent.

Гроші до бюджету надійшли в лютому. Фактичний дисконт, з яким виробники продавали свої партії Urals у російських портах у січні, в середньому становив понад $18.

У лютому московія також виплатила 127,9 млрд рублів субсидій своїм нафтопереробним підприємствам за продаж дизельного пального і бензину на внутрішньому ринку. Ці виплати частково компенсували нафтопереробникам різницю між цінами на моторне паливо на внутрішньому ринку та за кордоном.

Читайте також
Японія офіційно дозволила постачати свої авто до РФ
Економіка
Громадянин Латвії допомагає путіну обходити нафтові санкції, - The Insider
Політика
Московія вже кілька тижнів постачає сиру нафту до Європи, порушуючи санкції ЄС, - FAZ
Політика
Московія відновила експорт пального
Економіка
Росія ремонтує винищувачі Су-30 на західному обладнанні
Війна
Санкції не працюють
Політика