Created with Sketch.

Ще раз про медичну реформу

08.05.2018, 08:23

Україна гостро потребує реформ медицини. 

Головним пріоритетним завданням має бути надання якісних медичних послуг населенню України згідно Конституції, яка гарантує кожному громадянину право на безоплатну медичну допомогу, бо від цього залежить здоров’я нації, а не відсторонення державних органів від відповідальності за здоров’я людей і зменшення витрат на медицину заради полегшення навантаження на держбюджет, в якому медицина в нас завжди недоотримує фінансування, як наслідок, породжує побори з пацієнтів і призводить до різних тіньових корупційних схем, що лягають важким тягарем на плечі хворих.

В результаті лікування значно здорожчає, що є неприпустимо. Завойоване і відстояне попередніми поколіннями право на доступну медицину ми повинні залишити нашим нащадкам. Завдання держави – не якесь там регулювання ринку медичних послуг, а створення досконалих механізмів, за допомогою яких можна було б захистити право населення на доступні медичні послуги, якість надання яких мають гарантуватися відповідними інституціями на основі відповідних інструкцій міністерства охорони здоров’я.

Принципи нинішньої реформи роблять медицину недоступною для більшості наших співвітчизників, а нам потрібна така медицина, щоб у кожному населеному пункті людина могла звернутися за медичною допомогою, а далі, в залежності від діагнозу хвороби, могла б отримати направлення на лікування до відповідних спеціалізованих медичних закладів (районна чи обласна лікарня, диспансер чи науково-дослідний лікувальний заклад) з подальшим, якщо потрібно, санаторно-курортним лікуванням і реабілітацією хворого.

А що ж нам пропонують сучасні реформатори?

Скорочуються витрати на соціальну сферу, щоб віддати борги МВФ, і робиться це за рахунок збіднілого населення країни. Наслідком такої реформи буде повне зруйнування нинішньої системи охорони здоров’я та втрата величезного кадрового потенціалу медпрацівників, поновити який буде досить проблематично, бо вже і так значна, ймовірно краща його частина, втрачена безповоротно.

То якої ж реформи потребує медицина? Одним із напрямків медичної реформи могла б стати модернізація навчального процесу в медичних навчальних закладах, а також курси підвищення кваліфікації медперсоналу, ознайомлення вітчизняних медиків із новітніми методами та передовими практиками в світовій медицині, оснащення медкабінетів та лабораторій сучасним медичним обладнанням. А для цього необхідні кошти, які могли б надійти до медичних закладів (в разі необхідності) від місцевих органів влади, будь-яких благодійних організацій та приватних осіб, які мають змогу і бажання надавати добровільну фінансову допомогу при потребі.

Міністерство охорони здоров’я не повинне від людей відвертатися, а зробити все можливе, щоб люди могли лікуватися.

Здорова нація – успішна країна!

Михайло Алфьоров

Читайте також
Машівські волонтери передали ЗСУ «крила помсти»
Полтава
У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
Полтава
Перемога гартується у тилу, доведено патріотичною молоддю Кременчука
Полтава
Чиновникам — високі зарплати, мешканцям Диканьки — захмарні тарифи
Полтава
Зіньківські освітяни скинулися на допомогу ЗСУ
Полтава
У Миргородському районі вшанували пам'ять гетьмана Данила Апостола
Полтава