Водночас вчені відзначають, що у таких планет, ймовірно, немає властивостей для виникнення і розвитку на них життя, бо води там вкрай мало.
Вчені із Чиказького й Аризонського університетів провели експеримент, який дозволив їм підтвердить, що екзопланети з алмазів дійсно можуть існувати.
Щоб це могло статися, планета повинна містити велику кількість води, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені провели експеримент, в якому відтворили надра таких планет.
Так, вчені використали високу температуру і спеціальні комірки з алмазним ковадлом під великим тиском (такі умови характерні для внутрішніх частин планети). Зануривши карбід кремнію в воду, вони затиснули його між алмазними ковадлами, щоб отримати дуже високий тиск. А потім зробили нагрів за допомогою лазера.
«Виявилося, що під впливом високих температур і тиску карбід кремнію вступає в реакцію з водою і перетворюється на алмази і кремнезем. У результаті гіпотеза вчених підтвердилася: екзопланети, багаті вуглецем, в складі яких є вода, можуть містити велику кількість алмазів і кремнезему», – повідомляють журналісти.
Разом з тим, вчені відзначають, що у таких планет, ймовірно, немає властивостей для виникнення і розвитку на них життя, бо води там вкрай мало.
Як відомо, ідея існування екзопланет з алмазів не нова. У 2012 році вчені припустили, що планета в сузір'ї Рака містить дуже багато вуглецю, який під тиском в її надрах утворює великі шари алмазів і графіту. Втім у наступному році вчені представили вже інші, більш скромні, оцінки кількості вуглецю в екзопланеті.
«Але, це не означає, що такі планети не можуть існувати біля зірок, показники вуглецю до кисню у яких вищі, ніж у Сонця», – переконані вчені.