Created with Sketch.

Що приховує від громади керівництво Полтавської ОДА?

09.10.2014, 10:29

«Інститут аналітики та адвокації» розробив Положення «Про порядок публічного звітування про стан та результати виконання регіональних цільових програм у Полтавській області». Але Полтавська ОДА відмовляється затверджувати та використовувати його у своїй роботі.

Є дві причини, які спонукали нас написати такий документ. По-перше, сьогодні велика частина діяльності обласних державних адміністрацій полягає у створенні і здійсненні різноманітних програм. Скажімо, програми розвитку туризму, програми розвитку громадянського суспільства та інші ― це поширена практика. По-друге, що ще важливіше, на сьогодні немає задовільної форми звітності з цих програм. Якщо обласна адміністрація і звітується, то відбувається це у спосіб, який не відповідає демократичним принципам відкритості та прозорості.

Положення, яке розробили наші експерти, передбачає, що на сайті ОДА створять окремий розділ про програми і надалі будуть розміщувати у ньому звіти. Ми прописали, що має знаходитися у таких документах. Зокрема, відповідальним особам потрібно буде подати інформацію про заходи у рамках відповідної програми, їх виконавців та учасників, місця проведення, витрати із зазначенням конкретних статей програми, напрямки використаних коштів, показники результативності, а також висновки та рекомендації. Ці дані необхідні для того, щоб оцінити, як добре виконується програма і використовується її бюджет.

Після того, як 15 квітня 2014 року Комісія з питань забезпечення законності та правопорядку підтримала положення і рекомендувала його Полтавській обласній раді та адміністрації для врахування в роботі, ми звернулися до голови ОДА з проханням затвердити положення через своє розпорядження, як про це говориться у законі.

У відповідь керівництво повідомило, що голова ОДА не має повноважень затверджувати подібні положення (що не відповідає дійсності). Натомість вони запропонували нам ознайомитися з текстами регіональних програм, надіславши відповідні запити. Яким же було наше здивування, коли замість відповідей ми не те що не отримали нічого ― більше того, позиція представників ОДА була далекою від дружньої!

Опісля цього ми звернулися у Адміністрацію Президента, де до запропонованого нами Положення поставилися дуже позитивно, рекомендувавши його до затвердження та використання в усі обласні державні адміністрації. Подібні документи винесуть на новий рівень обов’язкове звітування керівництва таких установ. У той самий час у Полтавській ОДА ми зіткнулися з упертим небажанням іти нам назустріч.

З цього можна зробити один, однак дуже неприємний висновок. Зовсім нещодавно люди, які прийшли у нову владу, говорили про демократизм, прозорість та чесність державних органів. Тепер же ми бачимо небажання відкрито показувати результати цих програм у такій формі, яка б не викликала сумнівів у пересічного громадянина. Виникає питання: чого боїться керівництво Полтавської ОДА?

«Інститут аналітики та адвокації»


Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава