Created with Sketch.

Щупальця російського ГУГДа

19 листопада, 06:08
Фото: Останній Бастіон

Головне управління глибоководних досліджень ворога (ГУГД) — мерзотна конторка, у принципі, як і вся РФ. Але це не скасовує загрози.

Днями співробітники-підводники генерального штабу міністерства оборони нападу московії організували неприємну для НАТО тяганину у стилі найкращих часів Холодної війни. Російський розвідувальний корабель (вони його називають науково-дослідне судно) «Янтарь» штовхався над деякими підводними кабелями біля острова Мен.

Це все відбувалося посеред Ірландського моря, тобто буквально у внутрішніх водах Північноатлантичного альянсу. Іншими словами — шпигував, можливо у взаємодії з підводним човном: сміливо і нахабно, серед білого дня.

Військово-морські сили провідних країн світу на цей раз не тільки висловлювали своє обурення та занепокоєння. Вони уважно стежили й, можливо, навіть штовхалися із росіянами у цих водах між Ірландією та Британією.

Британці відправили у той район цілу групу кораблів та авіацію: фрегат «HMS Iron Duke», (який прийшов туди після супроводження проходу російського фрегата «Головко» через Ла-Манш), тральник «HMS Cattistock», авіаносець «HMS Prince of Wales», корабель-розвідник «RFA Proteus» і морський патрульний літак «RAF P-8 Poseidon».

Потім міжнародна служба безпеки на морі NAVTEX попередила про активність підводних човнів у цьому районі. Кінець кінцем, сама «Янтарь» знахабніла і почала з перервами передавати дані через свою систему автоматичної ідентифікації; дивні повідомлення, але вони були.

Ці повідомлення підтвердили те, що росіяни були нерухомі (ймовірно, проводили підводні операції). Корабель підтримки (океанографічний дослідник) ВМС США «Bruce C Heezen» також перебував там — це цікаво, оскільки свідчить про те, що та американці щось там досліджують.

Таким чином, під Ірландським морем протягом останніх кількох днів, імовірно, були різні системи та платформи, які блукали над глибинами й намагалися отримати певні дані. Можливо, і про те, що робила інша сторона, а можливо, були й якісь дії.

Отже, можливо зазначити, що російська активність у критично важливій підводній інфраструктурі західних країн та навколо неї зростає з кожним днем. Тоді, як здатність адекватно реагувати на це залишається практично незмінною.

Мова йде про комунікаційні, інтернет, інформаційні, енергетичні кабелі та трубопроводи, а отже і РФ над ними. Другий момент підкреслило видання The Telegraph і він про труднощі, які західна спільнота має під час узгодження юридичної відповіді на такі гібридні дії (в тому числі та про кібератаки, які відбуваються щодня).

Росіяни агресивно діють, граючи по своїм правилам і добре працюють в сірих зонах. Непокоячись та турбуючись, західні країни явно не встигають за ініціативою московії.

Це добре, що деякі західні журналісти усвідомлюють небезпеку від таких дій росіян і пропонують більш агресивно діяти у відповідь та перехоплювати ініціативу в асиметричних (гібридних) діях. Тепер треба, щоби це усвідомили й відповідні особи, які ухвалюють рішення.

І рішення має бути наступним: провідним країнам світу, у випадку своєї рішучості, є що зробити та продемонструвати росіянам, бажано силою продемонструвати.  Тим паче ми пам'ятаємо сумну статистику гибелі російських/совєцьких підводних човнів.

Читайте також
Приятель азійських узурпаторів Орбан кидає виклик МКС
Політика
Ядерна агонія одного сцикливого актора із РФ
Опінії
Єврейських провокаторів жорстко зупинили в Амстердамі
Політика
Спецслужби РФ можуть бути причетні до диверсій на водоочисних станціях Фінляндії
Кримінал
РФ втратить підтримку «глобального Півдня» у разі застосування ядерної зброї
Політика
Кремлівський бункерний щур розхитує човна у Молдові
Політика