Created with Sketch.

Швейцарія замовила п’ять комплексів IRIS-T

вчора, 16:31

Швейцарія здійснила нетипове опосередковане замовлення зенітних систем IRIS-T, залучивши німецьку армію в якості формального замовника.

Про це повідомляє пресслужба Diehl Defence.

Контракт на постачання п’яти зенітних ракетних батарей IRIS-T SLM для швейцарської армії був укладений з Управлінням німецького Бундесверу з питань обладнання, інформаційних технологій та експлуатаційного забезпечення.

Для цього швейцарське управління оборонних закупівель Armasuisse надало відповідні повноваження, мотивуючи таку схему закупівель вигодами. Спільна закупівля з німецькою армією дозволила зекономити за рахунок масштабів, а також забезпечить повну сумісність з німецькими силами ППО.

Вартість угоди не розголошується, проте ще минулого року швейцарський уряд виділив 660 млн франків (826,5 млн доларів) на закупівлю систем протиповітряної оборони.

Крім самих комплексів угода передбачає також постачання мобільних комплексів обслуговування, запасних частин та навчального пункту для Збройних сил Швейцарії.

Швейцарія обрала німецьке рішення за результатами випробувань у квітні цього року. Армія ознайомилася з комплексом та провела випробування радіолокаційної станції TRML-4D, яка входить до складу батареї ЗРК IRIS-T.

Випробування радара проходили по черзі на полігоні «Хомберг» і на випробувальному майданчику аеродрому Еммен, де радіолокаційну станцію тестували в різних сценаріях. Зокрема, літаки PC-12, PC-7, F/A-18, а також гелікоптери імітували заходи на комплекс, що дозволило перевірити ефективність виявлення цілей.

Тим часом Diehl Defence зазначає, що важливим аргументом у просуванні їх комплексу є «досвід клієнтів», у використанні яких система забезпечувала «дуже високий рівень уражень» навіть під час хвиль з більш ніж дванадцятьма цілями. Очевидно, мова йде про роботу українських розрахунків по російським крилатим ракетам та далекобійним дронам, оскільки комплекс більше ніде не використовувався за таких умов.

Замовлені системи IRIS-T SLM мають заповнити прогалину у можливостях боротьби з повітряними загрозами в Збройних силах Швейцарії. Існуючі системи, такі як Stinger, Rapier та Skyshield, можуть забезпечити протидію лише на коротких дистанціях.

Натомість, замовлені системи зможуть закрити потребу в об’єктовій ППО та можливостях перехоплення літаків, гелікоптерів та ракет на відстані 40 км та висоті до 20 км.

Включно зі Швейцарією, вже дев’ять країн вже обрали цей комплекс для задоволення своїх потреб у наземній протиповітряній обороні в цьому сегменті. Лише минулого місяця Швеція замовила сім батарей IRIS-T SLM.

Читайте також
Духовно і фізично УПЦ=РПЦ=ФСБ
Новини
Гра в переговори на тлі знищення України
Війна
Через брак коштів на конверти понад півтора мільйона українців не отримали повістки
Війна
Партнери Рабіновича та Коломойського отримають український літій без конкурсу
Опінії
У боротьбі з шахедами всі засоби хороші, крім пропаганди.
Опінії
Не тільки «Моторола». Убитий полковник СБУ Воронич влаштував ліквідацію ще одного бойовика
Війна