Created with Sketch.

Системи зрошування потребують негайного оновлення, — ​міністр АПК Роман Лещенко

23.06.2021, 07:01
Фото: AgroReview

Невідворотні ґлобальні кліматичні зміни нарешті змусили владу в Україні замислитися над тим, як прогодувати громадян, бо посуха "наступає".

Однією з основних проблем у галузі вітчизняного сільського господарства профільний міністр Роман Лещенко вважає зношеність іриґаційного обладнання.

За словами урядовця, системи зрошення, яких в Україні доволі багато, побудовані здебільшого у середині ХХ століття; вони застарілі й потребують оновлення.

«Ступінь їх зношеності інколи сягає 80%. Звісно, такі споруди не в змозі впоратися з сучасними викликами маловоддя. Збільшення площі зрошення — нагальне надважливе завдання, яке гостро стоїть перед нашою країною. Саме тому відновлення меліоративної галузі стає національним проєктом до 2024 року. Ми ставимо амбітні цілі й робимо все можливе для виведення українських земель із загрозливо посушливої "жовтої зони" у "зелену" життєдайну», — зазначив міністр аґрарної політики та продовольства.

Роман Лещенко додає, що у 1990-х роках загальна поливна площа в Україні складала 2,3 мільйона гектара, а у 2019 році (без врахування тимчасово окупованого росіянами Криму) — вже тільки 539 тисяч гектарів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Євросоюз готовий підтримати валютою сільське господарство України.

Читайте також
Уряд України нарешті звернув увагу на кризу рибної галузі
Економіка
Метеорологи прогнозують зміну структури посівних площ на Харківщині
Життя
Корів в Україні меншатиме, молочні продукти дорожчатимуть
Економіка
Ягоди на вагу золота: весняні заморозки зіпсували перший врожай
Економіка
Шмигаль напророкував великі врожаї в Україні
Економіка
В Україні може виникнути продовольча криза — Reuters
Економіка