Created with Sketch.

Системи зрошування потребують негайного оновлення, — ​міністр АПК Роман Лещенко

23.06.2021, 07:01
Фото: AgroReview

Невідворотні ґлобальні кліматичні зміни нарешті змусили владу в Україні замислитися над тим, як прогодувати громадян, бо посуха "наступає".

Однією з основних проблем у галузі вітчизняного сільського господарства профільний міністр Роман Лещенко вважає зношеність іриґаційного обладнання.

За словами урядовця, системи зрошення, яких в Україні доволі багато, побудовані здебільшого у середині ХХ століття; вони застарілі й потребують оновлення.

«Ступінь їх зношеності інколи сягає 80%. Звісно, такі споруди не в змозі впоратися з сучасними викликами маловоддя. Збільшення площі зрошення — нагальне надважливе завдання, яке гостро стоїть перед нашою країною. Саме тому відновлення меліоративної галузі стає національним проєктом до 2024 року. Ми ставимо амбітні цілі й робимо все можливе для виведення українських земель із загрозливо посушливої "жовтої зони" у "зелену" життєдайну», — зазначив міністр аґрарної політики та продовольства.

Роман Лещенко додає, що у 1990-х роках загальна поливна площа в Україні складала 2,3 мільйона гектара, а у 2019 році (без врахування тимчасово окупованого росіянами Криму) — вже тільки 539 тисяч гектарів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Євросоюз готовий підтримати валютою сільське господарство України.

Читайте також
Турки, китайці та індонезійці — лідери в імпорті зерна з України
Економіка
МінАПК виявило дефіцит м'яса і молока в Україні
Економіка
Українські сільгоспвиробники втратили надію на перемогу
Економіка
Вітчизняне свинарство на межі кризи — фермери
Економіка
Зростання цін на овочі та фрукти шокувало українців
Економіка
Українська продукція рятує європейців від споживчої інфляції
Економіка