Директор НАБУ Артем Ситник придбав у Броварах двокімнатну квартиру, за яку недоплатив суму, більшу вартості самого житла.
З 2010 року директор НАБУ Артем Ситник володіє у м. Бровари Київської області квартирою, площею 82,6 кв. м. В електронній декларації посадовця вказано, що офіційним власником житла він став 26 травня 2010 року. Квартира обійшлася Ситнику у 295 708 гривень.
У Генеральній прокуратурі вважають, що ця сума явно занижена, а ринкова ціна житла, яким володіє директор НАБУ, на момент покупки була щонайменше в 2,5-3 рази вищою. Такими є висновки експертиз, які робилися на замовлення ГПУ у рамках розслідування кримінального провадження №42017000000001706 щодо незаконного збагачення колишніх і теперішніх прокурорів Київської області. Відповідні висновки зафіксовані у матеріалах справи, які опинилися у розпорядженні видання ІНФОРМАТОР. Але до них повернемося трохи нижче.
Раніше вже писали про незаконну схему, якою скористався Артем Ситник для придбання житла у Броварах. Нагадаємо коротко її суть.
У 2008 році Ситник почав працювати в Київській обласній прокуратурі. 24 березня наказом головного прокурора Київської області Олександра Гардецького Артема Сергійовича призначили старшим помічником прокурора з міжнародно-правових доручень, а вже 9 квітня його перевели на посаду начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області.
У квітні того ж року Гардецький звернувся до директора фірми «Броварський заводобудівельний комбінат», щоби компанія продала працівникам Київської обласної прокуратури квартири у новобудовах за заниженими цінами.
Пройшло півроку і директор «Броварського заводобудівельного комбінату» уклав попередній договір купівлі-продажу (№2-10/86 ), згідно з яким компанія зобов’язалася продати Ситнику двокімнатну квартиру в будинку №11-г по вулиці Черняховського в Броварах.
Через три дні, 17 листопада 2008 року, на рахунок забудовника надійшли гроші в сумі 225 тисяч гривень. Замість Ситника, їх перерахував благодійний фонд «Правозахисна фундація «Вільна громада». Решту коштів за квартиру теперішній директор НАБУ сплатив вже з власної кишені.
Гроші від благодійного фонду перераховувалися будівельній компанії напряму, а не через спеціальні рахунки прокуратури. Крім того, за інформацією журналіста Володимира Бойка, кошти фонду «Вільна громада», які потім пішли на оплату квартири директора НАБУ, були перераховані ТОВ «Орслана», проти якого очолюваний Ситником слідчий відділ прокуратури Київської області в той час розслідував справу про незаконне заволодіння земельною ділянкою в Обухівському районі.
У 2010 році будівництво завершилося, і згідно з договором купівлі-продажу Артем Сергійович став повноцінним власником двокімнатної квартири в Броварах.
Тепер повернемося до документів Генеральної прокуратури, які опинилися у розпорядженні ІНФОРМАТОРа. У них зафіксовані два важливі моменти: 1.Пояснення свідків Валерія Гартіка (керівник благодійного фонду «Вільна громада») і Михайла Дудара (директора ТОВ «Броварський заводобудівельний комбінат»).
2.Висновки експертизи про занижену вартість житла Артема Ситника.
На допиті у прокуратурі Гартік підтвердив, що дійсно перераховував «Броварському заводобудівельному комбінату» 225 тисяч гривень для придбання житла для Ситника.
У свою чергу директор «Броварського заводобудівельного комбінату» Михайло Дудар підтвердив на допиті факт зустрічі з прокурором Київської області Олександром Гардецьким, на якій посадовець запропонував йому надати знижки при придбанні квартир у новобудовах компанії для працівників прокуратури, зокрема для Ситника. Дудар, за його словами, погодився виконати прохання Гардецького.
Найцікавіше у документах – це висновки судових оціночно-будівельних експертиз щодо вартості квартири Артема Ситника.
Зроблені на прохання ГПУ експертизи встановили, що ринкова вартість двокімнатної квартири Ситника в листопаді 2008 року – коли проходив переказ коштів – становила 782 783 гривні. Тобто будівельна компанія недоотримала за житло директора НАБУ 494 843 гривні.
Крім того, експертизи встановили ринкову вартість квартири станом на 26 травня 2010 року, коли Ситник став фактичним власником двокімнатної квартири у Броварах. На той момент його помешкання коштувало 660 912 гривень. Віднімаємо від цієї суми 295 708 гривень, які реально були заплачені за квартиру, і виходить 365 203 гривні.
Висновок оціночно-будівельних експертиз простий і однозначний. Коли б Артем Ситник не купував квартиру – у 2008 чи 2010 роках – він недоплатив за неї суму, яка суттєво перевищує вартість самої квартири. Іншими словами – сума, яку директор НАБУ заплатив за квартиру, приблизно в 2,5-3 рази нижча ринкової вартості.
Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник прийде на засідання парламентського комітету із запобігання корупції.