Created with Sketch.

Скуті ланцюгом: полтавські прокурори і судді

26.11.2014, 08:01

Місцеві підприємці скаржаться, що такого «віджиму» бізнесу не було «навіть при Пшонці»! На прийом до мера тут ходять з сокирою, а судді плюють на громадськість зі своїх високих парканів.

Люстрація підручними засобами

Так можна коротко охарактеризувати те, що відбувається на Полтавщині. І ось чому.

Мер Полтави Олександр Мамай попросив захисту президента і генпрокурора від «скаженого» нардепа Сергія Капліна, який днями вирубав сокирою двері мерського кабінету і приклався держаком до фігури зама голови. За подіями ліниво спостерігали міліціонери, але втрутитися в «рубанину» не наважилися.

Чи то побоялися сокири, з якою «напереваги» нардеп уже увійшов в будівлю мерії, чи то депутатської недоторканності Капліна. І хоча війна Мамая і Капліна триває не перший день, все ж цікаво, а якби Каплін рубав самого мера, реакція правоохоронців була б тією ж?

Втім, на міліцію тут ніхто особливо не розраховує, як і на всю правоохоронну систему. Завинив мер - рубають сокирою держмайно, завинив суддя - палять приватну власність. Благо, у служителів Феміди завжди є що підпалити.

Так нещодавно вчинили невідомі з «Ленд Крузером» судді Полтавського господарського суду Ігоря Клепи. Нажитий непосильною суддівською працею японський позашляховик згорів «вщент» вночі 18 жовтня. «Двересека» Капліна цей випадок надихнув на чергові звинувачення на адресу Мамая.

Нас же куди більше цікавлять інші питання. Зокрема, звідки у полтавських «клеп» «Ленд Крузер», і чому вони досі на своїх постах?

Як відомо, з 1 грудня стартує Люстраційна перевірка суддів Верховного Суду і не тільки. 19 листопада голова Ради суддів України Валентина Симоненка повідомила, що до цієї дати судді повинні подати заяви про те, що вони погоджуються на її проведення. У деяких судах навіть прийняті відповідні розпорядження з посиланням на положення закону "Про очищення влади".

«Якщо на час початку перевірки або під час здійснення перевірки за графіком, визначеним Кабінетом міністрів, ці положення закону не будуть визнані неконституційними, то вони повинні бути застосовані», - зазначила Симоненко. І хоча судді країни впираються, як можуть, на всякий випадок до перевірки все ж готуються.

Безапеляційна апеляція

І суддівський корпус Полтавської області тому яскравий приклад, - стверджують місцеві активісти.

Голова Апеляційного суду (АС) Полтавщини Андрій Рябішін, наприклад, не так давно прописався в покинутій будівлі гуртожитку. Знаходиться воно в віддаленому від очей полтавців селі Божківське на вул. Центральна, 9.

Звичайно, вчинок новопризначеного голови ще не показник його корумпованості, але громадськість насторожилася і цілком справедливо. Адже у нього, як відомо активістам, є більш пристойна нерухомість за такими адресами: Бідного 13, Чорновола 2б, Жовтнева 40д, не рахуючи будиночків у Криму та у селі Божківське.

«Прокурорська Правда» буде рада почути від чиновника його обґрунтування такого вчинку, а заодно і коментарі до звинувачень громадських діячів в тому, що Рябішін - креатура призначеного свого часу Януковичем судді Конституційного суду Касмініна. І що головне його завдання на новій посаді безпосередньо пов'язана з контролем грошових потоків.

Заступники у Рябішіна «як на підбір». Перший, Олександр Буленко, оскандалився в дні призначення омбудсмена екс-президента Валерії Лутковської. Її тоді звинуватили в пособництві полтавському судді у справі про незаконне винесенні їм обвинувального вироку. На думку правозахисника Василенко, Лутковська тоді навмисно «прикрила» суддю-корупціонера Буленко.

Наступний зам Рябішіна - людина солідна, що видно здалеку. Живе він у чотириповерховій будівлі, яке полтавці називають «чи то будинок, чи то церков».

За свою суддівську зарплату Сергій Гальонкін, навіть з урахуванням і щомісячних премій та щорічних 13-х зарплат, такий точно б не збудував. Цікаво, а де до 1 грудня він пропишеться?

Про решту суддів Апеляційного суду Полтавщини можна сміливо писати оперу. І якщо опер виявиться чесним, то добрій половині з них сидіти не в своїх кріслах, а на нарах.

Те ж можна сказати і про любителів японських позашляховиків і пристойних годинників - суддів господарського суду Полтавщини. Пам'ятаєте, як навесні минулого року журналісти поспостерігали за суддівськими аксесуарами? У «чорний список» тоді потрапив і голова місцевого господарського суду Валерій Ціленко зі своїми, не такими вже й дорогими по суддівським мірками, LouisErardHeritageза 725 у.о. До речі, пан голова і сьогодні пильнує на своєму посту і у вус не дме. Як не дують і місцеві прокурори, за участю яких тут триває свавілля часів Януковича.

"Гірше, ніж при Пшонці"

Як в "лихі минулі", полтавська прокуратура в зв'язці з міліцією та суддями благополучно віджимає бізнес.

28 жовтня 2014 за допомогою до преси звернувся полтавець, глава ПП «Ресурс Трейд Оіл» Володимир Ткаченко разом з керівником ТОВ «Нафтогазтранс-2011» Ганною Дрига. Вони представили журналістам звернення до прокурора області Яну Стрелюк, начальнику УМВС Івану Корсуну та іншим чиновникам, в якому розповіли про факт рейдерського нападу на свої підприємства.

9 жовтня група з 10 осіб, частина з яких розмахувала посвідченнями працівників міліції та постановою Котелевського райсуду, провела обшук на декількох підприємствах - ПП «Ресурс Трейд-Оіл», ПП «Інтертехресурс-оіл», ТОВ «Нафтогазтранс-2011» та ФОП Кошельник В .І.

Суть «наїзду» в тому, що згідно постанови, виявлено факт перевезення якоїсь речовини автомобілем, відправником якого є ЗАТ «Укрнафтобуріння», а одержувачем ТОВ «Укртрансоіл-2009». Але піддалося обшуку підприємство ніколи не працювало з вказаною структурою, стверджує Володимир Ткаченко. Тим не менш, документацію, комп'ютери та ін. оргтехніку міліціонери вилучили і робота зупинилася.

«Подібні проблеми у нас вже були в 2013 р, але через суди ми виграли всі справи, потім навіть не змогли знайти тих слідчих. Тепер, коли до справи підключилася прокуратура (міліція все передала туди), ми навіть не можемо потрапити на прийом ні до Яна Стрелюк, ні до його заступнику Кравченко. Кажуть, останній є приятелем судді Котелевського райсуду, тому і з'являються такі дивні судові рішення, не підкріплені документально », - розповів Ткаченко. А днями до нього підійшли «цивільні» і запропонували від імені прокуратури за винагороду проблему «повирішувати». «Навіть при Пшонці з нас так брутально не вибиватися гроші» - підсумував підприємець.

Для нас очевидно, що в боротьбі з корумпованими суддями прокуратура полтавчанам не помічник. Скуті вони, як кажуть, одним ланцюгом. А значить, надія залишається на ЗМІ, громадських активістів і себе самого.

Таким, як пан Ткаченко нагадаємо, що до 13 грудня працює тимчасова державна спецкомісія з перевірки суддів. Там приймають заяви від юридичних та фізичних осіб, оформлені відповідно до ст.2 закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Відправляти їх необхідно в письмовій формі на адресу Вищої ради юстиції: вул. Студентська, 12-а, Київ, 04050.

Необхідно вказати:

1) ім'я особи, яка подає заяву, її місце проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти;

2) прізвище, ім'я, по батькові судді, за яким повинна бути проведена перевірка, його посада;

3) повна назва суду, в якому працює відповідний суддя;

4) обґрунтування необхідності проведення перевірки відповідного судді із зазначенням судових рішень.

До заяви додаються копії судового рішення, прийнятого суддею, з перевірки якого подається заява.

А до прокуратури у "Прокурорської Правди" є кілька питань:

- Чому на Полтавщині закривають очі на спроби суддів піти від майнової люстрації?

- Чому співробітники прокуратури продовжують брати участь у рейдерських захопленнях, а прокурор області не спромагається прийняти і вислухати керівників підприємств?

- Чи довго ще в нашій країні буде «безвідмовно» працювати міліцейсько-прокурорсько-судова корумпована зв'язка?


Читайте також
Миргород вшанував полеглих земляків-Героїв
Полтава
Машівські волонтери передали ЗСУ «крила помсти»
Полтава
У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
Полтава
Перемога гартується у тилу, доведено патріотичною молоддю Кременчука
Полтава
Чиновникам — високі зарплати, мешканцям Диканьки — захмарні тарифи
Полтава
Зіньківські освітяни скинулися на допомогу ЗСУ
Полтава