Created with Sketch.

Слідкуйте за руками: експерт розповів, як Росія перекладає вину за збитий Боїнг МН-17 на Україну

06.03.2020, 17:50
Фото: rubryka.com

Арсенал політичних і інформаційних трюків Москви надалі буде тільки розширюватися.

Арсенал політичних і інформаційних трюків Москви, використовуваних нею для відволікання громадськості та впливу на слідство у справі МН-17, буде тільки розширюватися в ході судового розгляду у справі про збиття Боїнга, який збили в 2014 році над Донбасом.

Про це на круглому столі, який пройшов 5 березня в Укрінформі, заявив експерт Дмитро Левусь.

«Особлива увагу слід звернути на запущену Кремлем масовану інформаційну кампанію спрямовану на заперечення звинувачень в бік РФ і на формування образу України як винуватиці загибелі 298 осіб з кількох країн», – вважає експерт.

Назагал експерти, політологи та політики на круглому столі обговорили розвиток справи з розслідування та притягнення до відповідальності керівництва РФ і безпосередніх виконавців військового злочину – знищення в липні 2014 року російськими окупантами літака малайзійських авіаліній рейсу МН-17.

Зазначимо, що найбільше у збитому літаку було громадян Нідерландів – 193.

«Офіційна позиція Нідерландів відповідає позиції міжнародної слідчої групи JIT, а відмова Кремля від арешту і екстрадиції зенітника так званої ДНР "Цемаху, також як і чіткі заяви нідерландської прокуратури про неможливість РФ судити самостійно звинувачених у злочині, збиття літака рейсу МН-17 привели до певних ускладнень у двосторонніх відносинах цих країн. Але саме в силу своєї важливості для слідства і суду Нідерланди залишаються під прицілом російських провокацій і інформаційних операцій, до яких додався і тиск на незговірчивих на думку Москви політиків», – зазначив Дмитро Левусь.

Він наголосив, що в Нідерландах існує значна кількість політичних і громадських діячів, журналістів, які за плату співпрацюють з Москвою. Наприклад, «Комітет Глобальні права мирних людей», що перешкоджав укладенню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2016 році, намагаючись формувати негативну думку нідерландців перед референдумом про угоду.

Сьогодні ці люди і мережі організацій, підключені до відбілювання РФ і формування образу України як винуватиці трагедії.

«Але розуміючи, що цих зусиль недостатньо, щоб вплинути на слідство і суд, Кремль посилив тиск на нідерландських політиків, які критикують політику Путіна. В результаті відбулося внесення члена комітету у закордонних справах Парламенту Нідерландів Сьюрдсми (який відзначається об'єктивним, неупередженим підходом до розслідування обставин тих трагічних подій-ред) до списку санкцій Кремля», – резюмував експерт.

Читайте також
У Нідерландах відбулося останнє засідання суду в справі MH17
Світ
Прокуратура Нідерландів назвала чотирьох обвинувачених у справі MH17
Війна
Сліди Боїнга не приховати
Опінії
Суд у Нідерландах почав розгляд справи по суті
Світ
Російські спецслужби намагаються тиснути на свідків у справі МН-17 – прокуратура Нідерландів
Світ
Порошенко переконаний, що «катюга Путін» отримає по заслугам за збиття малайзійського Боїнгу
Політика