Справа МН-17
У Гаазі навпроти будівлі посольства РФ в Нідерландах поставили 298 білих стільців в пам'ять про жертви збитого російськими терористами над Донбасом літака рейсу МН-17.
Ініціативна група, яка розмістила стільці на галявині перед посольством, хотіла привернути увагу до судового слухання, яке відбуватиметься з 7 по 25 червня.
Суд у Нідерландах у понеділок, 7 червня, розпочав розгляд по суті у справі щодо чотирьох головних підозрюваних у збитті малайзійського Boeing у небі над Донбасом влітку 2014 року, внаслідок чого загинули 298 людей. Більшість жертв - нідерландці, тому суд проходить в Нідерландах - слухання відбуваються у спеціальному приміщенні на території амстердамського аеропорту Схіпхол.
Спершу суд оголосить основні деталі того, що сталося, а результати розслідування щодо чотирьох обвинувачених - трьох росіян та українця - повідомлять на засіданнях з 8 до 10 червня.
За версією обвинувачення, Boeing 777 малайзійських авіаліній був збитий над зоною бойових дій на Донбасі 17 липня 2014 року російськими терористами за допомогою ракети випущеної з російського ЗРК "Бук". Слідчі дійшли висновку, що "Бук" завезли на контрольовану російськими терористами територію Донбасу з росії. За цими даними, "Бук", з якого збили літак, було взято з 53-ї зенітно-ракетної бригади російської армії, дислокованої в Курську.
19 травня 2019 року слідчі офіційно назвала чотирьох обвинувачених у причетності до збиття літака рейсу МН17. Це росіяни - Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов та українець Леонід Харченко. Прокуратура Нідерландів вважає, що всі вони відіграли ключову роль в доставці та застосуванні "Бука".
Суд відбуватиметься за відсутності обвинувачених
Ніхто з обвинувачених до суду не прибув. Лише росіянин Олег Пулатов, який відгравав провідну роль в так званих "спецслужбах" самопроголошеної "ДНР", представлений адвокатами. Через них він повідомив, що не вважає себе винним. Ні Пулатов, ні інші обвинувачені не екстрадовані в Нідерланди.
У кремлі судовий процес у справі MH-17 назвали "постановкою". Москва розкритикувала той факт, що росія не була допущена до розслідування, і заявила про відсутність доказів провини російських сил. Російські ЗМІ поширювали альтернативні версії того, що сталося, намагаючись перекласти відповідальність за знищення літака на Україну.